Pilates Bandı ve Özellikleri - saglikdas.com

Pilates Bandı ve Özellikleri

Pilates Bandı ve Özellikleri
18 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.020 kez okundu.

Pilates Bandı ve Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizde son dönemlerde tanınmaya başlanan, özellikle evde kendi başına spor yapmak isteyen hanımların rağbet ettiği bu egzersiz türü, dünyada da son dönemlerin en çok beğenilen spor çeşitlerinden bir tanesi.

Vücudun çok farklı türlerini çalıştırabilen, fazlaca bir maliyeti olmayan, uygulamak için özel alanlar gerektirmeyen, yapmak isteyen herkesin evinde rahatlıkla yapabileceği bir spor olarak dikkatimizi çekiyor.

Pilates sporunun birçok değişik aleti ve egzersiz çeşidi mevcuttur. Bunlardan biride pilates bandı ile yapılanlardır. Son derece özgün hareketleri olan bu spor türü ile evimizin salonunda, kimseye, ihtiyaç duymadan öğreneceğimiz birkaç temel hareket ile günlük egzersiz ihtiyacımızı karşılayabilir ve bu sayede fazla kilomuz varsa kurtulabilir veya formumuzu koruyabiliriz.

Pilates Bandı ve Özellikleri ve Etkileri

Pilates bandı ve özelliklerinden önce biraz tanıyalım. İlk söylememiz gereken latex maddesinden yapılmış olduğudur. Bu madde günümüzde eldivenden,  otomobil lastiğine kullandığımız çok sayıda eşyanın hammaddesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Elastik yapısı ile vücudun esnekliğini geliştirmek ve forma sokmak için çok kullanışlı bir üründür. Çeşitli egzersiz hareketlerini yapabilecek ergonomik özelliği ile birçok pilates hareketi rahatlıkla yapılabilir.

Pilates Bandı Ve Özellikleri

  • Vücudun sahip olduğu kas yapısını korumaya ve dengede durmasını sağlamaya yarayan bir alettir.
  • Vücuttaki kalıplaşmış yağların erimesini sağlayarak kilo verdirir.
  • Jimnastik ve egzersiz hareketlerini barındırdığı için kalp sağlığına faydalıdır.
  • Pilates bandı sayesinde vücuda ayaktan başa kadar fayda sağlayarak, her noktanın çalışmasını sağlar.
  • Yapılabilen masaj hareketleri ile kan dolaşımını hızlandırır.
  • Pilates bandı ile uygulanan aerobik, jimnastik hareketleri sayesinde oldukça fayda sağlanır, yağlar yakılır, fazla kilolar terk edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git