Pilates Setlerinin İçeriği - saglikdas.com

Pilates Setlerinin İçeriği

Pilates Setlerinin İçeriği
18 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 941 kez okundu.

Pilates Setlerinin İçeriği Nelerdir?

Günümüzde sağlıksız beslenme, birçok işi makineler aracılığıyla yapıp vücudu çalıştırmama, işyerlerinde gün boyu hareketsiz kalma gibi nedenlerle insanların sağlığı bozulmakta, fazla kilo sorunları ortaya çıkmaktadır.

Özellikle fazla kilolar, modern çağın en büyük sorunları arasındadır. Gün boyu işyerlerinde çalışan insanlar, iş sonrası spora vakit ayıramamakta, bundan dolayı da hareketsiz kalmaya devam etmektedir.

Aslında evlerinde spor yapmak isteyen bireylerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Ancak spor aletlerinin gerek çok yer kaplaması, gerekse oldukça pahalı olması bu isteğin önüne geçmektedir.

Pilates Setlerinin İçeriği ve Çeşitleri

Oysa günümüzde pilates setleri ile hem bu maliyetlerin önüne geçilebilmekte, hem de spor aletlerini koyacak yer sıkıntısı çıkmamaktadır. Pilates setleri, bu özellikleri sayesinde sağlıklı yaşamın anahtarı konumuna gelmiştir.

Peki, günümüzün hem fiyat bakımından, hem de yer kaplama bakımından en avantajlı spor setlerinden pilates setlerinin içeriğinde neler vardır?

  • Pilates topu
  • Pilates minderi
  • Sayaçlı atlama ipi
  • Antrenman CD’si
  • Sauna kemer
  • Adımsayar
  • Delta twister
  • Plastik pilates bandı
  • Elastik çember

Görüldüğü üzere pilates setlerinin içeriğinde bulunan tüm alet ve aksesuarlar, kaliteli spor yapmanızı ve rahat etmenizi sağlayacak malzemelerden oluşmaktadır. Vücudunuzun tüm noktalarını iyi bir şekilde çalıştıran pilates setleri, eğlenerek spor yapmanızı, evinizde iyi vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Pilates Setleri

Pilates ile spor yaparken ilk günlerde antrenman CD’si yardımıyla vaktinizi verimli kullanabilirsiniz. Ancak ilerleyen günlerde antrenman CD’sine ihtiyaç duymadan, dilerseniz tv eşliğinde, dilerseniz müzik dinleyerek spor yapmanız mümkündür.

Son yıllarda tv programlarında ağırlıklı olarak pilates ile spor yapmanın üzerinde durulmasının nedeni de saydığımız avantajları ile bağlantılıdır. Herkese ve her keseye uygun pilates setleri sayesinde tüm insanların evlerinde, tabiri caizse oturduğu yerden spor yapması mümkün hale gelmiştir.

Pilates sayesinde bel, karın, basen, kalça vb. bölgelerinizde oluşan yağları eritip, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır ki o da pilates topları elastik ve üzerinde durulması ilk etapta zor olabilen bir spor aletidir. Bundan dolayı öncelikle pilates topu üzerinde durulması öğrenilmelidir. Aksi takdirde düşerek kendinizi yaralamanız işten bile değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git