Pirinç Maskesi - saglikdas.com

Pirinç Maskesi

Pirinç Maskesi
18 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.198 kez okundu.

Pirinç Maskesi Önemi

Pirinç maskesi, evinizde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz, hem güzel bir cilt bakım ürünü, hem de besleyici bir uygulamadır. Cildinize bakım yaparken aynı zamanda cildinizi beslemeye de yarar.

Pirinç maskesi ciltteki kırışıklıkları azaltır ve aynı zamanda cilt renginizin açılmasını da sağlar. Pirinç maskesinin faydalarını merak ediyor, nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Pirinç Maskesi Tarifi

  • 1 avuç pirinç
  • 1 çay bardağı süt

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

1 avuç pirinci toz haline gelene kadar iyice öğütün. Daha sonra yarım çay bardağı sütü öğüttüğünüz pirince yavaş yavaş dökerek, kıvam almasını sağlayın. Elde ettiğiniz maskeyi boynunuz da dâhil olmak üzere, tüm yüzünüze uygulayarak yarım saat boyunca bekleyin. Süre sonunda cildinizi gül suyu ile temizleyerek iyice durulayın.

Pirinç Suyu İle Tonik Nasıl Yapılır?

  • Pirinç suyu ile tonik yapmak için öncelikle, bir avuç pirinci temiz bir kâsenin içerisine alın ve üzerine su ilave edin. Suyun miktarı pirinçlerin üzerini geçecek kadar olmalıdır.
  • Ardından parmaklarınızla pirinç ve suyu karıştırın. Bu işlemi suyun rengi değişene kadar sürdürün.
  • Karışımı yarım saat süre ile bekletin ve süre sonunda elde ettiğiniz pirinç suyunu süzün.
  • Mükemmel bir tonik görevi gören pirinç suyunu, yüzünüzü yıkamak için ve temizlemek için, kullanabilirsiniz.
  • Pirinç suyunu cildinize sürdükten sonra, hemen yıkamayın. Bırakın cildinizde kurusun ki etkisi daha iyi olsun.
  • Pirinç maskesini ve pirinç suyu toniğini, 3 gün ara ile sürekli kullanabilirsiniz.
  • Düzenli bir şekilde kullanmaya devam ettiğiniz zaman, cilt renginiz açılacak, kırışıklıklarınız azalacak ve daha canlı bir yüze, kavuşmuş olacaksınız.

Pirinç Maskesinin Faydaları

Pirinç maskesi hazırlarken, öğüttünüz pirinç tozlarının içerisinde para amino benzoik adlı bir madde bulunur. Bu madde, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruduğu gibi, aynı zamanda cilt tonunu açar ve daha beyaz bir cilde, sahip olursunuz.

Bunun yanında ciltte oluşan kırışıklıkların görünümünde de belirgin bir şekilde azalma görülecektir.Bu mucizevi maske ve toniği düzenli kullanarak, cildinize bakım yapmanın yanında, cildinizi besler kırışıklık görünümünü azaltır ve canlı bir yüze kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git