Ponza Topuk Taşı - saglikdas.com

Ponza Topuk Taşı

Ponza Topuk Taşı
18 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.714 kez okundu.

Ponza Topuk Taşı Nedir?

Topuk problemlerini ortadan kaldırmak için kullanılan bu doğal ürün, ayak sağlığı için mükemmel bir bakım yapılmasını sağlar. Ayaklarınızda mevcut durumda olan sorunlar ve ortaya çıkabilecek her türlü sorunu ortadan kaldırabilecek ponza topuk taşı, pek çok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Ponza topuk taşı hakkında tüm merak ettiklerinizi, uzmanlar tarafından incelenmiş tezlerden araştırdık. Ve en doğru sonuçları sizler için yazdık. Dünyada ponza adıyla bilinmektedir.Pek çok alanda karşımıza çıkan bu taş, özellikle ayak bakımında kullanılmaktadır. Volkanik bir cam yapısında olan ponza, volkanik kayalardan oluşmuştur.

Türkiyede yaygın kullanım alanı topuk taşıdır. Amerika da üretilen ponza taşı, banyolardan eksik edilmemesi gereken ve topukta oluşan sertlikler ve kalınlaşmaları ortadan kaldıran mükemmel bir taştır.

Ponza Topuk Taşı Nasıl Kullanılır?

Bu taş, topukta oluşan problemleri, sertlikleri ve kalınlaşmaları, gidermek için kullanılmaktadır. Ancak kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Ponza taşı kayaç yapısında olduğu için, tahrişlere neden olabilmektedir. Bu nedenle bilinçli olarak kullanılması gerekmektedir.

Ponza Taşı Kullanımıyla İlgili Merak Edilenler

  • Ponza taşını her banyoya girdiğinizde uygulayarak,hijyenik bir bakım yapmış olursunuz.
  • Ayaklarınızı her yıkadığınızda ve her bakım yaptığınızda, mutlaka ponza taşı kullanmalısınız.
  • Topuk taşı kullandıktan sonra, mutlaka ayak bakımı yapmalı, çeşitli kremler kullanarak, deformasyonu engellemelisiniz.

Topuk Bölgesi İçin Hijyen Kuralları

Gün boyu vücudumuzu taşıyan ayaklarımıza bakım yapmak, son derece önemlidir. Özellikle topuk bölgesine, her gün ayaklarımızı yıkadığımızda, ponza taşı uygularsak ileride oluşabilecek sorunları, önlemiş oluruz. Ponza taşı, ayaklarımızın topuk bölgesine bakım yapmak, sertleşme ve kalınlaşmaları gidermek için, son derece önemli ve gerekli bir bakım ürünüdür.

Ponza taşı, gün boyunca her ayak yıkadığımızda ve her banyoda, mutlaka kullanılması gereken, hijyen ürünlerindendir. Gün içerisinde ayaklarınızı her yıkadığınızda, ponza taşı uygulamanız, ayak sağlığı ve bakımı için gereklidir.

Ponza taşı, topuk bölgesine her uygulandıktan sonra, mutlaka bir bakım kremi sürülerek topuk bölgesinin tahriş olmasının önüne geçilmelidir.Ponza taşı kullanımıyla ilgili olarak, özel bir uygulama yöntemi mevcut değildir. Ve dilediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz her zaman, rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git