Porselen Makyaj Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır
18 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.174 kez okundu.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen deyince aklımıza ne gelir? Elbette ki pürüzsüzlük gelir. İşte porselen makyaj tam da bu işe yarar. Cildi çok daha pürüzsüz, canlı, ışıltılı ve güzel gösterir. En büyük özelliği ise cildi son derece doğal göstermesidir.

Porselen makyajın en çok tercih edildiği zamanlar ise düğün, nişan gibi özel günlerdir. Porselen makyaj nasıl yapılır? Sadece kuaförler mi yapar? Diye düşünüyorsanız cevabımız: Porselen makyajı illa kuaförler veya makyaj uzmanları yapmaz. Bunu siz kendiniz de yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte adım adım porselen makyaj nasılyapılır.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır İşte Adım Adım Yöntemleri

Adım 1

Yüzünüze nemlendirici sürmekle işe başlamanız gerekmektedir. Bunu takip ederek televizyon ürünü denen çok kalıcı bir fondöteni yüzünüze sürmeniz gerekmektedir. Bu fondöten yüzünüzü bebek gibi göstermenizde size yardımcı olacaktır. Neden televizyon ürünü sorusunun cevabı ise açıktır, cildiniz son derece pürüzsüz ve natürel görünsün istiyorsunuz.

Adım 2

Porselen makyajı yaparken kullanacağınız renkleri belirlemelisiniz. Cilt renginize yakın renkler tercih etmeniz doğal görüntü oluşturmakta oldukça faydalı olacaktır. Beyaz tenli bir bayan gelin olurken kaşlarının hemen altına beyaz far sürdürebilir,

doğallığı bozmamak adına göz kapağına da toprak rengi tonlarında bir renk tercih edilerek mükemmel bir kombinasyona imza atılabilir. Farı da sürdükten sonra porselen makyaj yapma aşamalarının ikincisi tamamlanmış olur. En çok öne çıkarılması gereken bölgelerden biri de yanaklardır.

Porselen makyaj bunu gerektirir. Öyle ki yanaklar saatler sonra bile aynı canlılığını korumalıdır. Yüzün porselen gibi durması ve ışıl ışıl olması bu makyajın yapılmasının esaslarından en önemlisidir. Bu amaca hizmet eden makyaj uygulaması sürdürülmelidir.

Adım 3

Yanaklar elmacık kemiklerinden ilerleyerek renklendirilir, canlı renkte bir allık olmasına özen gösterilmelidir. Açık tenli bir bayanın pembe renkte allık kullanması onu hem zarif gösterecek, hem porselen makyaj yapmakta bir adım ilerlenmiş olacak hem de son derece güzel görünmesini sağlayacaktır.

Ancak illa pembe renk kullanılacak diye bir kaide yoktur. Bunlar önerilerdir. Eğer yüzünüzü iyi tanıyor, size hangi renklerin iyi gittiğini biliyorsanız sizin önerileriniz doğrultusunda bir makyaj da yapılabilir elbette. Kullanılan renkler ve tonları tartışmaya açıktır.

Adım 4

Ortaya çıkarılması gereken bir başka kısım ise dudaklardır. Son derece ön planda olmalı ve çok güzel görünmelidir. Renginin solmaması çok önemlidir, gecenin sonunda bile makyaj yeni yapılmışçasına bir görüntüde olmalıdır. Bunu sağlamak için dudak dudaktaki ölü deriden arındırılmalıdır. Rengine karar verilip ruj sürüldükten sonra üstüne bir miktar da pudra sürülür ki kalıcılığı yakalayabilsin.

Adım 5

Dudaklara ruj rengine çok yakın bir kalem yardımıyla bir çerçeve çizilir ki dudak belirginliği artsın ve en çok dikkat çeken bölgelerden biri olsun.

Adım 6

Transparan pudra uygulanır. Gözenekler bir güzel kapatılır ve pürüzsüz görünümde bir cilt elde edilir.

Adım 7

Yüze sabitleyici sprey sıkılır. Sıkılan bu sprey tüm makyajın en son ve en önemli noktasıdır. Bu işlem sayesinde gece boyunca bozulmayan bir makyaj elde edilir ve porselen makyaj amacına ulaşmış olur. Bu çok güzel makyajın bozulmaması o özel gününüzde sizi çok önemli bir sorundan, sürekli makyajınızı kontrol etmek ve gerekirse yenilemekten kurtarır ve sevdiklerinizle keyfinize bakarsınız.

Yüzünüzün ışıltısı da sprey sayesinde hiç gitmez. Çok sivilceli bir yüzünüz varsa porselen makyajla onlardan kurtulabilir, yüz renginizi eşitleyebilirsiniz. Kullanılan makyaj malzemeleri epey kalıcıdır. Sorunlarınıza geçici de olsa bir çözümdür. Porselen makyajın en güzel özelliği ise makyajınızı sanki yüzünüzde hep varmışçasına göstermektir. Kendi cildiniz gibi görünür.

Bir bayan hep bunun hayalini kurar. Ancak işlemlerinden de anlaşılacağı üzere çok ağır bir makyaj türüdür. Bu nedenle günlük makyaj olarak kullanılması tavsiye edilmez. Daha çok gelin olacak bayanların makyajı bu şekildedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git