Portakal Peelingi Tarifi - saglikdas.com

Portakal Peelingi Tarifi

Portakal Peelingi Tarifi
18 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 910 kez okundu.

Portakal Peelingi Tarifi?

Taze portakallarla hazırlayabileceğiniz portakal peelingi tarifi ile cildinizdeki ölü hücrelerden arınmanız hem kolay hem de pratiktir. Portakal peelingi tarifi ile cildiniz yenilenip tazelenecektir. Cilt üzerindeki ölü hücreleri soyma etkisi olan peeling aynı zamanda cildi besleyici özelliklere de sahip olduğu için oldukça sağlıklı ve faydalı bir uygulama olmaktadır.

Aynı zamanda oldukça kolay hazırlandığı için zamanınızı da almamaktadır. Bunun yanında doğal besin ve minerallerden oluştuğu için de kimyasal etkilerden uzak olup son derece faydalı bir uygulamadır. Taze bir cilde sahip olmak için portakal peelingi içerdiği yüksek orandaki C vitamini sayesinde cildinize enerji vermektedir. Portakal peeling tarifi aşağıda sizin için yer almaktadır.

Portakal Peelingi Tarifi ve Pelling Yapımı?

  • 2 yemek kaşığı portakal kabuğu
  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Hazırlanışı ve uygulanması:

Öncelikli olarak peeling yapmaya başlamadan önce yaklaşık 1 hafta önceden portakal kabuklarını rendeleyin ve kurutmaya bırakın. Daha sonra 1 hafta boyunca kurutmaya bıraktığınız portakal kabuklarını alarak diğer malzemelerle birlikte karıştırın. Bu karıştırma işlemini yaparken tahta kaşık kullanmaya özen gösterin.

Katı bir karışım haline gelen peelingi cildinize masaj yapıyormuşcasına uygulayın. Bu uygulamadan sonra 5 veya 15 dakika boyunca bekleyin. Bu süreden sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Haftada 1 defa düzenli olarak uygulayabileceğiniz bu tarifi tüm vücudunuza kullanmanız mümkündür.

Portakal Peelingi Tarifinin Etkileri

Portakal peelingi tarifi ile cildinizin üst tabakası yoğun bir C vitamini ile bakım altında olacaktır. Bu sayede hem beslenecek hem de temiz bir cilde sahip olacaksınız. Kolay tarifle birlikte hazırlamış olduğunuz portakal peelingi cildinizdeki lekelerin giderilmesini ve ölü bir halde bulunan deri tabakasının kolay bir şekilde üzerinizden atılması sağlanacaktır.

Hassas bir cilt yapısına sahipseniz bu peeling tarifini mümkün olduğunca az miktarda uygulayın. Portakal peelingi tarifini cildinize uygulamak isterseniz bu peelingi en az 2 haftada 1 defa ve en fazla 5 dakika boyunca uygulamanız gerekmektedir. Bu durum hassas ciltler için geçerlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git