Portakalın Cilde Faydaları - saglikdas.com

Portakalın Cilde Faydaları

Portakalın Cilde Faydaları
18 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.093 kez okundu.

Portakalın Cilde Faydaları Nelerdir?

Portakalın cilde sağladığı faydaları aracılığı kusursuz bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Cildin ihtiyaç duyduğu nem miktarını kısa zaman zarfı içinde sağlayarak onarım sürecinin gerçekleştiren portakal aracılığı ile mucizeler yaratabilirsiniz.

Portakalın Cilde Faydaları ve Cilde Etkileri

Sahip olduğu C vitamini sayesinde kusursuzluğu hedef alan portakal sivilceleri yok ederek pürüzsüz bir görünüme kavuşmanızı sağlar.Ergenlik döneminde çıkan sivilce oluşumunu önleyerek kurutmaya yardımcı olan portakal aynı zamanda kabuğu ile beraber cilde maske yapıldığında ciltte oluşan lekelerin kaybolması için de biçilmiş bir kaftan olmaktadır. İşte tüm kapsamı ile portakalın cilde faydaları;

  • Kusursuzluğu hedef alan portakal ciltteki akne tedavisinde kullanılarak kusursuz bir görünüm elde edilmesi adına bir numaralı meyvelerin başında yer almaktadır.
  • C vitamini açısından zengin turunçgiller familyasından gelen portakal aynı zamanda cildi renklendirme işlemini gerçekleştirerek cilt yapısının sıkılaşmasını sağlamaktadır.
  • Sahip olduğu vitaminler sayesinde cildin yaşlanmasını önleyerek kırışıklı problemi için biçilmiş bir kaftan olan portakal birçok hastalıklar tedavi sürecinin de gerçekleşmesini sağlamaktadır.
  • Cildi gerginleştirerek parlamasını sağlayan portakal ölü hücrelerden kurtulmak için de kullanıcıya etkili yöntemler sunmaktadır.
  • Ciltte oluşan sivilce lekeleri bayanların büyük problemleri arasında yer almaktadır. Sivilce izlerini kozmetik ürünler aracılığı ile tedavi etme süresi içinde cildinizin kimyasal maddelere maruz kalmasına sebep olabilirsiniz. Organik ürün kullanımını destekleyen portakal püresi aracılığı ile ergenlik döneminde oluşmuş sivilce izlerini yok edebilirsiniz.
  • Ciltteki yorgunluğu almak adına da etkili çözüm olanağı sağlayan portakalın suyunu sıkarak buz kalıplarına yerleştirin. Buz haline gelen portakal suyunu cildinizde masaj aracılığı ile gezdirerek kusursuz bir görünüme olabilirsiniz.

Portakal Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • 1 adet portakal kabuğu
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu

Hazırlayacağınız maske için öncelikle portakalı ezerek püre haline getirin ve üzerine 1 çay kaşığı kabartma tozu ekleyerek karıştın. Bu işlem sonrasında hazırladığınız harcı yüzünüze ince bir tabaka halinde sürerek yaklaşık 1 saat bekletin.

Ilık su aracılığı ile maskenizi çıkartarak doğal maden suyu ile tonik işlemini gerçekleştirin. Uygulama sonrasında cildinizde gözle görülür canlılık ve ferahlık elde edeceksiniz. Portakalın cilde faydaları aracılığı ile kusursuzluğu elde etmek artık çok kolay olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git