Pratik Makyaj Sırları - saglikdas.com

Pratik Makyaj Sırları

Pratik Makyaj Sırları
19 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.039 kez okundu.

Pratik Makyaj Sırları Nelerdir?

Makyaj, günümüzde hanımların olmazsa olmazı haline gelmiştir. Sabahların uyku ifadesini, günün yorgunluğunu, güneş etkilerini, yaşlanma belirtilerini yok edebilmenin yegâne yolu makyajdır.

Ancak günümüz yüksek temposunda hanımların makyaja ayıracak bol zamanı bulunmamaktadır. Ayrıca Anadolu kültürünün hanımlara yüklediği ev işleri yüzünden, hem evi hem de işlerini birlikte yürütmeye çalışan kadınların makyaja zamanı, neredeyse hiç kalmamaktadır.

Bundan dolayı pratik makyaj sırlarını bilmek, kısa zamanda makyaj işlerini halledebilmenin en önemli koşuludur. Böylece kahvaltıdan sonra işe gitmek üzere evinden çıkacak olan kadınlar kısa bir sürede makyajlarını yapabilecek ve kusursuz bir görünüme kavuşabileceklerdir.Dilerseniz pratik makyaj sırlarını burada sıralayalım

Pratik Makyaj Sırları ve Özellikleri

  • Kirpiklerin daha dolgun ve kıvrımlı görünebilmesi için kirpikleri öncelikle fön ile biraz ısıtın ve kirpik kıvırma aleti ile kıvırın. Bu işlemden sonra rimel kullanın. Böylece kirpilerinizde kalıcı bir dolgunluk ve kıvrımlılık sağlayacaksınız ve bu işlem için her gün uğraşmanız gerekmeyecek.
  • Rimeli kirpiklerinizin uçlarına değil köklerine sürün. Bu, daha derin görünen gözlere kavuşmanızı sağlayacaktır.
  • Fondöten süreceğiniz süngeri ıslatın ve suyunu sıkın. Nemli bir süngerle uygulayacağınız fondöten, gün boyu kalıcı olacaktır. Böylece gün içerisinde tazelenme istemeyecektir.
  • Fondötende uyguladığınız yöntemi far sürerken de uygulayınız. Far fırçanızı nemlendirerek süreceğiniz far, daha kalıcı olacaktır.
  • Kullanacağınız rujun renginde bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çizin ve sonrasında rujunuzu sürün. Ardından da parlatıcılar sürebilirsiniz. Böylece daha dolgun dudaklara sahip olacaksınız.
  • Bir diğer done ise açık renk rujların daha dolgun görünüm sağlamasıdır.
  • Bir miktar fondöten ve beyaz farı karıştırarak kaşlarınızın altına ve elmacık kemiklerinize sürmeniz, ışıl ışıl bir görünüm sağlayacaktır.
  • Sık sık dağılan kaşlarınız varsa, kullanılmayan bir diş fırçasına saç spreyi sıkarak kaşlarınızı taramanız, kaşlarınızın dağılmasını engelleyecektir.
  • Daha genç görünmek isteyen bayanların, şeftali rengi allıkların tonlarını kullanmalarını öneririz. Böylece en az 5 yaş daha genç görünmeniz mümkün olabilecektir.
  • Tırnak uzatmak isteyen, ancak uzatması mümkün olmayan bayanların oje sürerken kenarlarda boşluk bırakmaları, tırnaklarının daha uzun ve şık görünmesini sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git