Profil Estetiği - saglikdas.com

Profil Estetiği

Profil Estetiği
19 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.688 kez okundu.

Profil Estetiği Ameliyatı

Profil estetiği insanlara yanda bakıldığındaki görüntüyü düzeltmek için uygulanan yöntemlerdir. Yüzün estetik bir hale gelmesi için profil estetiğinde yalnızca burun ve çene değil diğer yüz bölgelerinin de düzeltilmesi gerekir. Bu yüzden yüzdeki çeşitli oranlara dikkat edilmelidir.

Profil Estetiğinde Önemli Olan Oranlar

Çene ve çene altı orantısı – Alın ve burun orantısı – Burun ve çene – Çene ve boyun – Burun ve dudak – Kulak ve burun orantısı.

Profil Estetiği Yüzde Hangi Bölgede Yapılır?

Kaş Bölgesi:

Kaşı düşük olan yüzde kaş asma yöntemi ile gözlerin meydana çıkması sağlanır. Daha yukarıda bulunan kaşlarınızı eskisinden farklı ve estetik görünmenize neden olacaktır.

Alın Bölgesi:

Dar alna sahip yüzde saçlar yukarı çekilir ve bu şekilde daha geniş bir alın oluşturulur. Alındaki diğer hoş görünmeyen yer düz olan alın yapınız olabilir. Düz alınlarda da belirli yağlar ile şişkinlik verilir ve göze hoş gelen bir profil oluşturulur.

Yanak Bölgesi:

Sarkan yanaklar yukarı çekilir. Elmacık kemikler dolgunlaştırılır. Yanak bölgesinin toparlanması sağlanır. Dolgun yanaklarından şikayetçi olanların yanakları zayıf bir görünüme kavuşturulur.

Burun Bölgesi:

Burnun uç kısmı yukarı kaldırılabilir. Burun küçültülebilir ve büyümesi sağlanabilir. Burun estetikte en çok onarılması gereken bölge olarak görülür.

Çene Bölgesi:

Çıkık bir çeneye sahip yüzlerde çene törpülenir. Çene yapısı yetersiz olanlarda çeneye dışarıya doğru şekil verilir. Büyütülen çene ile daha estetik bir görünüme kavuşulur.

Dudak Bölgesi:

Dudaklar kalınlaştırılabilir ya da inceltilebilir. Genel olarak üst dudağın kalınlaştırılması yapılır. Yüzünüze göre büyük dudaklara sahipseniz o konuda da estetik bir görüntüye sahip olmak için dudaklarınızın dolgunluğunu azaltabilirsiniz.

Gıdı Bölgesi:

Boyunda oluşan kırışıklıklar gerilerek düzeltilir. Aynı zamanda sarkan gıdı yapısında oluşan yağlar giderilerek estetik bir görünüm oluşturulur.

Hazırlık Aşaması

Profil estetiği yaptırmak isteyen kişinin önce profilden resmi çekilir ve yapılacak işlemlere karar verilir. Sadece çenenizin görünümünü düzeltmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için çene ve boyun, çene ve burun gibi orantıların göz önün alınarak işlem yapılması gerekir. Sadece çenenizi estetik hale getirmek için uyum içinde çalışılmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git