Protez Saç Ekimi - saglikdas.com

Protez Saç Ekimi

Protez Saç Ekimi
19 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.318 kez okundu.

Protez Saç Ekimi İşlemi 

Saçlar, çeşitli nedenlerden dolayı dökülmeye başlar. Bu gibi durumlarda saçınızla ilgilenmek, yetersiz kalabilir. Bu yüzden saç ektirme ya da protez saç ekimi gibi yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Ancak saç ekimi ile protez saç ekimi, birbirinden çok farklı iki işlemdir. Çünkü protez saç ekimi, kalıcı bir çözüm değildir ve daha çok bakım ve dikkat ister. Bunun nedeni ise saçların kendi saç kökünüzden olmayışıdır.

Protez Saç Ekim Nasıl Yapılır?

Protez saçlar, kendi saçınızdan değildir. Başka bir insandan elde edilen saçlar geliştirilen bazı yöntemlerden geçerek, başınıza monte edilir. Saçlar yapıştırıcı ile saçınıza yapıştırılacağından, bakımı oldukça zordur ve fazlasıyla dikkat gerektirir.

Saç olmayan kısımlara yerleştirilen protez saçların yapıştırıcısı, saç derinizi hiçbir şekilde tahriş etmez. Bu yüzden saç derim etkilenecek diye telaşa kapılmanıza, gerek yoktur.

Çünkü bu yapıştırıcılar deriye uygun olarak tasarlanmıştır ve protez saçların deriye daha iyi yapışması için kullanılmaktadır. Üstelik protez saçlardan memnun kalmadığınız takdirde, doktorunuz tarafından tekrar çıkarttırabilirsiniz.

Protez Saçların Ömrü Yaklaşık Olarak Ne Kadardır?

Saç sorununuz olduğu için taktırdığınız protez saçlara, çok iyi ve dikkatli bir şekilde baktığınızda, ortalama olarak 2 yıl kadar kullanabilirsiniz. Kendi saçınız gibi duran bu saçları erkekler olduğu kadar, bayanlar da gönül rahatlığı ile yaptırabilirler. Ancak saçlarınıza dikkatli bakmadığınızda, bu süre 2 yıldan daha az bir süreye inebilir.

Protez saç ekimi yapılırken, dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bu kurallar arasında saç ekilirken alın bölgesindeki çizgiye dikkat edilerek, uygulanması vardır. Dikkat edilmezse saçınız doğal durmayabilir. Alın bölgesine saç ekilirken, titizlikle uygulanmalıdır. Uygulanan saçlar uzunlu kısalı, olmamalıdır.

Protez Saç Ekimi

Protez saç ekilirken ilk olarak, saçların cinsi belirlenir. Çünkü ince saç teline sahip olan kişilere, kalın tel ya da kalın saç tellerine sahip olanlara, ince tel uygulanmamalıdır. Daha sonra saçın uzunluğu belirlenir ve protez saçlar, buna uygun olarak tasarlanır.

hazırlanan protez saçlar yapıştırıldıktan sonra, tekrar kesim işlemi yapılabilir. Doğal bir şekilde kesim yapılan saçlara, kişinin isteğine göre boya da uygulanabilir. Daha sonra kendi saçınızmış gibi şekillendirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git