Protez Ve Porselen Tırnak - saglikdas.com

Protez Ve Porselen Tırnak

Protez Ve Porselen Tırnak
19 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.480 kez okundu.

Protez Ve Porselen Tırnak?

Tırnaklarına gerekli olan bakımı yaptıramayan bayanlar, ya da tırnak uzatma problemi yaşayanlar. Sizler için özel olarak geliştirilen protez ve porselen tırnaklar, gerçek tırnaklarınızdan farksız olup, oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Bu ürünleri kullanarak kısa sürede istediğiniz bakımlı ve güzel görünümlü tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Protez Porselen Tırnak Nasıl Takılır?

Protez tırnakların birkaç tane çeşidi vardır. Ancak genellikle plastik olanlar, tercih edilir.  Çünkü plastik olanlarda, tırnaklar kişinin istediğine göre dizayn edilir. Her kişinin tırnak yapısı farklı olduğu için, bazen özel olarak sipariş vermeniz gerekebilir. Ürünü tırnaklara uygularken, özel bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulur ve işlem sonrasında oldukça doğal ve bakımlı görünen tırnaklara, kavuşmuş olursunuz.

Porselen Tırnak

Porselen tırnaklar, protez tırnakların tersidir ve her kişiye özel olarak hazırlanıp uygulanır. Oldukça doğal görünüme sahiptirler. Gerçek tırnak mı yoksa sahte tırnak mı diye ayırmak oldukça güçtür.

Ayrıca tırnaklardaki görüntü bozukluklarını gidererek, kişiye daha estetik bir görünüm sunar. Tırnaklarınızda bir takım hastalıklar yer alıyorsa, bu uygulamayı yaptırarak bu sorunun üstesinde kolayca gelebilirsiniz. Porselen tırnaklar, yaklaşık olarak 1 – 3 saat arasında yapılır ve fiyatı protez tırnağa göre daha pahalıdır.

Porselen Tırnak Nasıl Takılır?

  • İlk olarak kişide oje varsa temizlenir ve tırnak içlerine bakım yapılır.
  • Daha sonra tırnağın üzeri, hasar verilmeden pürüzsüzleştirilir. Çünkü bu, porselen tırnağın düzgün yerleştirilmesi için gereklidir.
  • Estetisyenler, tırnağın üzerine anti bakteriyel – anti mantar solüsyonunu sürerler.
  • Ardından tırnak etleri isteğe göre ya itilir ya da düzenli bir şekilde olmak kaydıyla kesilir.
  • Porselen tırnakları takmadan önce, tırnağın üzerine esneklik vermek amacı ile özel bir madde sürülür.
  • Son aşama olarak porselen tırnaklar, tırnağa güzelce yapıştırılır ve daha güzel bir görünüm için, tırnak üzeri parlatılır.

Porselen Ve Protez Tırnakların Bakımı

İster protez tırnak olsun, ister porselen, her ikisine de düzenli bakım yapmak şarttır. 21 gün aralıklar ile tırnağı yaptırdığınız yere giderek, gerekli olan bakımı sağlamalısınız.

Çünkü tırnağı yapıştırmak için kullanılan özel madde, bir süre sonra esnekliğini kaybederek tırnağın düşmesine sebebiyet verir. Bu yüzden bakım yaptırmak oldukça gereklidir.Protez veporselen tırnak kullanarak, sizlerde bakımlı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git