Prp Tedavisi - saglikdas.com

Prp Tedavisi

Prp Tedavisi
19 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.039 kez okundu.

Prp Tedavisi Nedir?

İlk olarak prp nin ne işe yaradığını anlatalım. Prp, kişinin kendi kanı ile tekrar gençleşme işlemidir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, gençleştirme için çeşitli yöntemler çıkmıştır.

Ancak prp tedavisi, bu yöntemlerden oldukça farklıdır. Prp, yüz gençleştirmede oldukça etkili bir tedavi yöntemi olduğu için, bayanlar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Sizler için prp tedavisi nasıl yapılır ve hangi bölgelerde kullanılabilir? Araştırdık.

Prp Tedavisi Uygulama Alanları Nerelerdir?

  • Sivilce ve sivilce izleri
  • Ciltte meydana gelen kırışıklıklar
  • Vücuttaki çatlaklar
  • Ciltteki ve yüzdeki izler
  • Ellerde meydana gelen çeşitli lekeler
  • Yüzdeki her hangi bir sorunun tedavi edilmesi
  • Yüze daha canlı bir görünüm verme

Tedavi alanı oldukça çok olan prp yi, siz de sorunlu olan bölgenize gönül rahatlığı ile uygulatabilirsiniz.

Prp Yüz Gençleştirme İşlemi Nedir?

İşlemi yapmak için, kişinin vücudundan bir miktar kan alınır ve bu kan çeşitli işlemlerden geçirilir. Bir takım işlemlerden geçirilmiş kan, kişinin vücuduna tekrar enjekte edilir. Bu uygulamaya ise prp adı verilir.

Kanın alınmasının asıl nedeni, kanı temizlemektir. Kirli kan temizlenir ve bu sayede dokular daha hızlı bir iyileşme süreci, gösterir.  Bu sayede kan işlevini daha iyi gerçekleştirir ve cildin daha canlı görünmesine yarımcı olur.

Prp Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İlk olarak kişiden kan alınır ve işleme bu şekilde başlanır. Kişiden alınan kan, yaklaşık olarak 2 tüptür. Alınan kan santrifüj işleminden geçirilir ve burada trombosit ve lökosit oluşması sağlanır.

Yeterli miktarda oluşan trombosit ve lökosit, kişinin vücuduna tekrar enjekte edilir. Bu işlemler yani prp uygulaması, yaklaşık olarak 25 – 30 dakikada biter. Ortalama olarak 3 seans süren bu uygulama, cildinizin canlanmasında oldukça etkili bir rol oynar. Her seans arası, 15 gün kadar olmalıdır.

Prp uygulaması yapılırken, kan vücuda tekrardan verileceği için, işlemin yapılacağı ortam çok steril olmalıdır. Uygulama esnasında yapılan santrifüj işlemi, kapalı bir ortamda gerçekleşir ve kişinin vücuduna dolgu olarak verilir. İster bayan, ister erkeklerin rahatlıkla uygulatabileceği bu işlemi, sadece kanser hastalıklar sahip olan kişiler, yaptıramaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git