Pudralı Deodorantlar - saglikdas.com

Pudralı Deodorantlar

Pudralı Deodorantlar
19 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.203 kez okundu.

Pudralı Deodorantlar?

Çoğu insanın pudralı deodorantlar hakkında pek bir bilgisi yoktur. Sizin için bazı araştırmalar yaptık. Peki, pudralı deodorantlar nasıl kullanılır? Çeşitleri nelerdir? Fiyatları nasıldır? Bunların hepsini pudralı deodorantların ayrıntılarının yer aldığı araştırmamızda bulabilirsiniz.

Pudralı Deodorantlar Nasıl Kullanılmalıdır?

  • Pudralı deodorantların çoğu elbisede iz bırakabilir. Bunu önlemek için deodorantın iyice çalkalanması ve gereğinden fazla kullanılmaması birinci kuraldır. Bu uygulamayı yapmadığınız zaman görünen beyaz leke görünümünüzü kötü yönde etkiler.
  • Kullanılan deodorantın canınızı yakmaması ve kokusunun dışarıdan rahatsız etmemesi için çok fazla miktarda kullanmamalısınız.
  • Pudralı deodorantların ter emme özelliği vardır. Deodorantı ilk sürdüğünüz anda koltuk altınızda ıslaklık yaratacaktır. Bunun için bir süre kurumasını bekleyiniz. Çünkü pudralı deodorantlar vücuttaki teri emerken ıslaklık hissi bırakır.
  • Araştırmalar yapıldıkça çok fazla çeşit deodorantlar üretilmiştir. Bunlardan bazıları pudralı deodorantlar, pudrasız deodorantlar, koruma faktörü olan deodorantlardır. Yaz mevsimlerinde deodorantların kullanılma sayısı da artar. Ancak teninize uygun deodorantlar tercih etmeniz sağlığınız açısından çok önemlidir. Seçtiğiniz deodorant türü cildinizde tahrişlere neden olabilir.
  • Vücudumuzda terleme boşaltım organları sayesinde gerçekleşmektedir. Bunların başında böbrekler gelir. Bu organlar hızlı çalışır. Yoğun kokulara neden olabilirler. Eğer pudralı deodorantları çok fazla kullanırsanız vücudunuzdaki gözenekleri kapatırsınız ve bu sağlığınızı olumsuz etkiler. İnsan vücudunun terlemeye ihtiyacı vardır. Toksinler vücuttan atılamadığı için çok sık ve fazla kullanılan pudralı deodorantlar cildinizde sivilce ve tahrişe neden olabilir.

Pudralı Deodorantların Çeşitleri Nelerdir?

  • Likit Roll-On:  Kullanımı zor bir üründür. Koltuk altınız uzun süre ıslak kalabilir. Bu yüzden ıslaklığın gitmesini bekleyecek zamanınız varsa kullanılması önerilen bir deodorant çeşididir.
  • Rexona Shower Clean Pudralı Deodorant: Araştırmacılar tarafından kabul görmüş bir üründür. Piyasadaki en iyi ürün olmakla birlikte cilde zarar vermez. Diğer ürünler gibi tahriş etmez ve kokusu da sizi büyüleyecek kadar güzeldir.

Genel Olarak Pudralı Deodorant Fiyatları

  • Nivea Pure ve Natural Action Deodorant (Pudralı Bayan ) 8,00 TL
  • Rosense Brida Erkek Deodorant (125ml) 2,50 TL
  • Avon Slip Into Perfumed Body Spray (75 ml) 8,50 TL

NOT:

Pudralı deodorantlar ve antiperspirantların farkı; antiperspirantlar koltuk altında süngerimsi bir şerit çizerek ıslaklığı önler ve gün boyu kuru kalır. Ancak pudralı deodorantlar terlemeyi önlemez. Kötü kokuları önler ve cildi tahriş etmez.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git