Pürüzsüz Bir Cilt İçin - saglikdas.com

Pürüzsüz Bir Cilt İçin

Pürüzsüz Bir Cilt İçin
20 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.065 kez okundu.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapılmalıdır?

Pürüzsüz bir cilt için gerekli olan tüyolar aracılığı ile kusursuzluğu yakalamanın tam zamanı. Tüm kimyasal madde kullanımını ardınızda bırakarak doğallığı ön plana çıkarabilirsiniz. Kozmetik devlerinin içerisinde yer alan kimyasal madde kullanımı ciltte lekelenme ve kırışıklık problemini de beraberinde getirmektedir.

Sahip olduğu kimyasallar ile aynı zamanda cilt tonundaki eşitsizliğe sebep olan bu kozmetik ürün kullanımını reddederek sizlerde kusursuz bir cilde kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz.

Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız maskelerden yararlanarak cildinize pürüzsüz bir dokunuş bırakabilirsiniz. Cilt tipinin ihtiyaç duyduğu nem miktarını karşılamanız cildinizin bakım aşamalarının en önemli adımları arasında yer almaktadır.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maskeler

Ölü hücrelerin atılımını sağlayarak canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için birkaç basit yöntem ile hazırlayacağınız maskelerden faydalanabilirsiniz.Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapmanız gereken ilk uygulama her gün cildinizi özel temizleme jelleri aracılığı ile yıkarak tonik görevini gerçekleştirmeniz olacaktır. Gerçekleştireceğiniz bu işlemlerde paraben içermeyen temizleyiciler tercih etmelisiniz.

Temizleyicinizin sahip olduğu glikolik asit kullanımı ciltteki kırışıklık probleminin önlenmesine de yardımcı olmaktadır. Eğer cildinizde sürekli akne problemi ile karşı karşıya kalıyorsanız salisilik aside sahip temizleyicilerden kullanabilirsiniz.

Kusursuz bir cilde sahip olmanın ikinci adımında yer alan peeling uygulaması aracılığı ile cildinizin ölü hücrelerden kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle yağlı bölgelere uygulayacağınız peeling işlemi sonrasında yağ atılımını gerçekleştirerek kadifemsi bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu işlem sivilce ve siyah noktaların oluşumunu engellemek adına da oldukça idealdir.

Pürüzsüz Ciltler 

Küçük parçacıklar sahip peelingler sivilce problemi yaşayan cilt tipinden uzak tutulmalıdır. Çünkü bu tür parçacıklar sivilce ile buluştuğunda gözeneklerin açılarak sivilcelerin çoğalmasına sebep olmaktadır.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız günde bir defa cilt temizlik fırçalarından faydalanabilirsiniz. Burun ve alın çenenizde kurtulmak istediğiniz siyah noktaların giderilmesi için özel çıkartıcı bantlardan kullanarak siyah nokta ve yağ olumundan kurtulabilirsiniz.

Cildinize kullanacağınız laktik asit içeren temizleyiciler nemlendirici etki yaratarak kusursuz bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Sizlerde pürüzsüz bir cilt için önerilen işlemleri uygulamaya alabilirsiniz. Ufak tüyolar ile mükemmel olmak sizin elinizdedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git