Pürüzsüz Cilt İçin Maske - saglikdas.com

Pürüzsüz Cilt İçin Maske

Pürüzsüz Cilt İçin Maske
20 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.025 kez okundu.

Pürüzsüz Cilt İçin Maskeler?

Hayal ettiğiniz pürüzsüz bir cilt için kolları sıvama zamanı. Sizlere vereceğim birkaç basit yöntem aracılığı ile parlak ve ışıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Tüm kozmetik devlerini geride bırakmanın zamanı.

Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız pürüzsüz cilt için maske yapımı cildiniz için biçilmiş bir kaftan olacak. Satın alarak kullandığınız ürünlerin içerisinde genellikle kimyasal maddeler yer almaktadır.

Bu kimyasal maddeler cilt üzerinde problemlerin oluşmasına sebep olmaktadır. Kırışıklık problemini de beraberinde getiren bu sorun aynı zamanda cilt üzerinde lekelenmelerin de oluşmasın sebep olmaktadır.

Bu tür problemlerle karşılaşmamak adına kullanacağınız cilt maskesi ile pürüzsüz bir görünüme kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Maske yapımı için kolları sıvayın ve güzelliğinizin keyfini çıkarın.

Pürüzsüz Cilt İçin Sivilce Maskesi Tarifi :

  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 8 adet karnabahar

Mükemmel cilt maskesi yapımı için öncelikle karnabahar yaprakları zeytinyağı ile ezilerek püre haline getirilir. Bu işlem sonrasında hazırladığınız karışımı istediğiniz bölgeye ince bir tabaka halinde sürerek yedirebilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika bekleme süresinden sonra cildinizi ılık su aracılığı ile yıkayarak kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız bu cilt maskesi sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile ciltle onarım sürecinin başlaması sağlamaktadır. Uygulamaya alacağınız bu işlem aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu nem miktarını kısa zaman zarfı içinde sağlayarak cildin canlı ve parlak görünmesini sağlamaktadır.

Bu işlem sonrasında cildinize gül suyu aracılığı ile tonik işlemini uygulayarak tüm yağ ve kirlerden arınmasını sağlayabilirsiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız bu maske içerisinde kullandığınız karnabaharın içerisinde yer alan E vitamini cildin onarılmasını sağlamaktadır.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maske Yapımı:

  • 1 adet elma
  • 3 yemek kaşığı kaymak

Mükemmel maske yapımı için 1 adet elmayı püre haline getirin. Bu işlem sonrasında karışımın içerisine 3 yemek kaşığı kaymak ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı ince bir tabaka halinde cildinize uygulayarak 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su aracılığı ile durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git