Renkli Gözlere Makyaj - saglikdas.com

Renkli Gözlere Makyaj

Renkli Gözlere Makyaj
20 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.411 kez okundu.

Renkli Gözlere Makyaj Nasıl Yapılır?

Renkli gözlere sahip olan kişiler, her daim daha çok dikkat çekmiştir. Bunun sebebi renkli gözlerin çekinik genler neticesinde ortaya çıkması ve doğal olarak da daha nadir olmasıdır. Renkli gözlere makyaj yapılırken, normalden daha fazla dikkatli olmak gereklidir.

Çünkü yapılacak ufacık bir hata bile hemen kendini ele verir. Renkli gözlere makyajın nasıl yapıldığını, ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

Renkli Gözlere Makyaj ve Kalem Seçimi ve Kullanımı

İlk olarak renkli gözlerin, siyah ve kahverengi gözlerden daha hassas olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle farın üzerine far bazı uygulanmalıdır. Bu şekilde gözler zarar görmez. En yaygın olarak tercih edilen göz kalemi, siyah renkte olanıdır.

Eğer renkli gözlere sahipseniz, siyah kalemi fazlaca kullanmayınız. Fazla kullanılan siyah kalem renkli gözlerde hoş durmayacağı gibi, kedi gözü denilen hava da engellenemez.

Renkli Göz Makyajında Far Seçimi ve Kullanımı

Göz farı, göz makyajı için oldukça önemlidir. Renkli gözlere sahip kadınların, gözlerini daha çok ön plana çıkarmak için kullanacakları en büyük silahlardan biri göz farıdır. Lila, mürdüm rengi, mor ve gri gibi renkler, çakır gözlülere en çok yakışan far renkleridir. Ayrıca far seçiminde önemli olan bir diğer konu da kontrastlıktır.

Göz renginiz ne kadar açıksa o kadar koyu far tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Kontrast renkleri etkili bir şekilde kullandığınız takdirde zaten fark edilen renkli gözleriniz daha da ön plana çıkacak ve çevrenizdekileri büyüleyecektir.

Renkli Göz Makyajında Rimel Seçimi

Rimel çekmek, tecrübe gerektiren bir iştir. Rimel çekilirken yapılacak küçük bir hata, eğer renkli gözlere sahipseniz çok çabuk göze batacaktır. Bu yüzden rimelinizi tecrübeli bir kişiye çektiriniz.

Renkli gözlere sahip kadınlar, gözleri ile aynı tonlarda rimelleri tercih edebilirler. Fakat eğer renkli gözleriniz varsa rimeli günlük hayatta kullanmanız hoş bir görüntü ortaya çıkarmayacaktır.

Fakat özel günlerde rimel sürebilirsiniz. Bu şekilde ilgiyi rahat bir şekilde gözlerinize çekebilirsiniz. Fakat günlük hayatta renkli göze çekilen rimel, oldukça abartılı ve nahoş gözükmenize neden olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git