Saç Açıcı Nasıl Kullanılır - saglikdas.com

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır
23 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.884 kez okundu.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

Saç açma bayanların saçlarının rengiyle ilgili kullandıkları bir yöntemdir. Saç rengini birkaç ton açmak için yapılması gereken bir işlemken bazen bu konuda çeşitli hatalar yapılabilmektedir.

Örneğin siyah gibi çok koyu bir renkten direk sarı gibi çok açık bir renge geçilmemelidir. Bunlar yapıldığında hem istenen renk tonu elde edilemez hem de saça zarar verilmiş olur.

Ayrıca saç rengi açmanın saç tiplerine göre farklılık gösterdiğini de unutmamak gerekir. Yani işlem görmüş ve boyanmış saçları açmakla hiç boyanmamış saçı açmak arasında fark vardır.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır İşte Yöntemleri

En kolayı hiç işlem görmemiş ve boyanmamış saçı açmaktır. Eğer saçınız boyadan dolayı yıpranmış ve hasar görmüşse bir de saçınızın rengini açmaya çalışarak saçınızı daha da yıpratmamanızı öneririz. İlk önce saçın eski sağlığına kavuşmasını beklemek sonra saç rengi açma çalışmalarına girmek daha iyi olacaktır.

Saç açma işlemi iki farklı şekilde yapılır: toz açıcılar yani oriyal ile saç açma işlemi ve boya ile saç açma işlemi. Peki bu saç açıcı nasıl kullanılır? Cevaplar aşağıda.Boya ile saç açma işlemini gerçekleştirmek için saçınızın boyanmamış olması gerekir.

Her markanın çok çeşitli tonlarda renkleri olmasına rağmen bu işlem için daha çok açık tonlar tercih edilmelidir.Boyama işlemine ense bölgesinden başlayın. Boyayı koyduğunuz kabın can veya plastik olduğundan emin olun. Boyaya 40 volümlükoksidan ekleyip karıştırın.

Saç Açıcılar

Ensenizden başlayarak saç diplerinden uçlara kadar tüm saçınıza sürün. Fakat saç köklerine sürmemeye dikkat edin. Tarak kullanarak boyayı tüm saçınızda eşitleyin, yarım saat sonra yıkayın.

Boyalı saçları oriyal ile açma işlemini gerçekleştirmek için üç çorba kaşığı toz açıcıya 40 volümoksidan katın. Jöle kıvamında olması gereken boyayı ensenizden başlayarak tüm saçınıza sürün. Saç köklerine değdirmeyin. Tüm saça eşit olarak sürdükten yarım saat sonra yıkayın.

Saç açıcı nasıl kullanılır sorusunun cevabı böylece verilmiş oldu. Bu yöntemlerden kendi saçınıza uygun olanı seçip saçınızın rengini açmak ve istediğiniz saç rengini elde etmek için siz de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git