Saç Bakım Kürü - saglikdas.com

Saç Bakım Kürü

Saç Bakım Kürü
23 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 948 kez okundu.

Saç Bakım Kürü Nasıl Kullanılır?

Düzenli ve sağlıklı beslenmemizin saç sağlığımıza olan olumlu etkisi kadar saçımıza dışarıdan uygulayacağımız saç bakım kürü de saç bakımı açısından son derece önemldir. Saç bakımının sadece beslenmeyle alakası olduğunu savunan kişiler yanılgıya düşmektedir.

Saç bakımı için kullanılan bitkisel yağlar ve doğal ürünler en az beslenmemiz kadar faydalıdır. Sizler için hazırladığımız saç bakım kürünün düzenli uygulanması sayesinde hızlı uzayan parlak ve sağlıklı saçlarınız olacak.

Saç Kürünün Saç Köklerine Uygulanması

Saç köklerinin kuruluktan etkilenmesi sebebi ile saç bakım kürünün saç diplerine uygulanması daha etkili bir sonuç vermesi açısından önemlidir. Daha sağlıklı saç telleri için saç köklerinin sağlıklı ve neme doymuş olması gerekmektedir.

Bu sebeplerle kürü saç köklerine uygulayarak daha etkili bir sonuç almış olacaksınız. Kür içerisinde bulunan limon suyu saç kökleri için iyi bir dezenfekte etme özelliğine sahip maddedir. Saç köklerini besleyerek mikropları kırar ve bu sayede daha yumuşak bir deri elde etmeye olanak sağlar.

Saç Bakım Kürünün Faydaları Nelerdir?

Vereceğimiz saç bakım kürünü tüm saç tipleri uygulayabilir fakat kuru saçlar için idealdir. Bu kür kuru saçlardaki kırılma, yıpranma ve çabuk uzamasını engelleyen bütün problemleri gidermek için birebirdir.

İçerisinde yer alan balın pürüzsüz ve yumuşak saçlara kavuşmada etkili bir maddedir. Bitkisel yağlarla birlikte kullanıldığında saçlarınızı her türlü çevresel etkiden korumak için çok faydalıdır. Kuru saçlarınızın daha fazla yıpranmasını ve matlaşmasını engellemek için saç telleri üzerinde bariyer etkisi yapar.

Saç Bakım Kürü Tarifi

  • Limon suyu ( 1 çorba kaşığı kullanılacak )
  • Keten tohumu yağı (1 çay kaşığı kullanılacak )
  • Ceviz yağı ( 2 çay kaşığı kullanılacak )
  • Badem yağı ( 2 çay kaşığı kullanılacak )
  • Bal ( 2 çay kaşığı kullanılacak )
  • Kaynar su ( 1 çay bardağı kullanılacak )

Malzemeleri bir kap içerisinde tahta kaşık ile karıştırdıktan sonra karışımı özellikle saçınızın kök kısımlarına sürün. Ardından saçınızı bone veya havlu ile sararak 1 saat bekletin ve sonra durulayın. Bakım kürü haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığında saça yumuşaklık ve parlaklık verir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git