Saç Bakım Maskeleri - saglikdas.com

Saç Bakım Maskeleri

Saç Bakım Maskeleri
23 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 913 kez okundu.

Saç Bakım Maskeleri Önemi

Saç bakım maskeleri, saçlarınızda herhangi bir sorun olmasını beklemeden, düzenli olarak uygulanması gereken bir işlemdir. Saça yumuşaklık, dolgunluk ve parlaklık sağlayan saç bakım maskeleri, özellikle de kuru ve yıpranmış saçları etkili bir şekilde onarmaktadır. Kışın soğuk, rüzgâr ve yağmurdan, yazın ise deniz, kum, güneş ve havuzdan dolayı saçlar çok fazla yıpranmaktadır.

Düzenli olarak bakımları yapılmayan saçlar, dökülmelere, kırılmalara ve beyazlamaya yol açar.Marketlerden ve eczanelerden alabileceğiniz çeşitli bakım ürünlerine onlarca para vermeyi istemiyorsanız, evde kendi kendinize kolayca bakım kürleri uygulayabilirsiniz.

Saç Bakım Maskeleri ve Tarifleri

1 çay bardağı demlenmiş çaya 1 çorba kaşığı badem yağı, 1 yumurta sarısı ve 2 damla limon ekleyip karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürerek daha hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Özellikle yıpranmış saçlarınıza 1 adet muzu ezip 1 çorba kaşığı badem yağı ya da zeytinyağı ilave ederek masaj yaparak yedirin. 20 dakika bekledikten sonra yıkayın ve saçlarınıza 1 şişe maden suyu dökün. Her hafta düzenli olarak yapacağınız bu uygulama ile saçlarınız daha sağlıklı ve bakımlı hale gelecektir.

Bal ve yumurtanın ihtiva ettiği protein herkesçe bilinmektedir. Bu nedenle 3 kaşık bal ile 2 yumurta sarısını karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Saçlarınıza streç film sarıp 2 saat beklettikten sonra yıkayın. Saçlarınızın yenilenip beslendiğine şahit olacaksınız.

Saç Bakım Maskeleri ve Hazırlanışı

1 çorba kaşığı ada çayı ve 1 çorba kaşığı biberiyeyi 1 bardak kaynamış suda demleyip soğuduktan sonra içine 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 yumurtanın sarısını ilave ettikten sonra saçlarınıza iyice yedirin. 2 saat sonra yıkayarak saçlarınızın kuruyup dökülmesine engel olmuş olabilirsiniz.

4 adet defneyaprağı, 2 adet aynısefa yaprağı ve 1 tutam biberiyeyi 1 bardak suya koyup 10 dakika kaynatın. Ocaktan aldıktan sonra 1 fincan zeytinyağı ve 1 çay kaşığı tuz ekleyin. Her hafta uygulayacağınız işlem ile daha bakımlı, parlak ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

2 adet yumurtayı bir kâsede iyice çırpıp içine 4 kaşık zeytinyağı ilave ederek saçınıza sürdüğünüzde saçınızın beslenmesini, parlamasını ve sağlıkla ışıldamasını sağlamış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git