Saç Bakım Maskesi - saglikdas.com

Saç Bakım Maskesi

Saç Bakım Maskesi
23 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 879 kez okundu.

Saç Bakım Maskesi Önemi

Saç bakım maskeleri saçların bakımında önemli yere sahiptir. Kırılan saçları onarır, fazla dökülmeleri önler, kepek oluşumunu sonlandırır, saçı fazla yağ ve kirden arındırır. Saçların daha parlak, daha canlı, daha sağlıklı görünmesini sağlar. Bu kadar çok şeye yarayan saç bakım maskesi türlerinden birkaç tanesini aşağıda sizlerle paylaştık.

Saç Bakım Maskesi 1:

Sarımsak yağı, havuç yağı, çam yağı, buğday yağı ve badem yağının hepsinden birer tatlı kaşığı alarak karıştırın. Yatmadan önce bu karışımı saç köklerine sürün. Başınıza bir bone geçirerek uyuyun.

Sabah kalktıktan sonra saçınızı şampuanlayın ve yıkayın. Bu işlemi haftada bir kez yapın. Bu maske özellikle saç dökülmelerine karşı tavsiye edilmektedir. Üç hafta düzenli olarak yaptıktan sonra saç dökülmelerinizin ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Saç Bakım Maskesi 2:

Bir tane portakalın suyunu sıkın. İçine iki tatlı kaşığı bal ve iki damla sandal ağacı yağı ekleyin. Saçınızı şampuanladıktan sonra yıkayın. Saçınızı durularken bu karışımı saçınıza sürün sonra bol su ile durulayın. Bunu haftada bir düzenli olarak uyguladığınızda, üç veya dört hafta sonra mat olan saçların görüntüsünün düzeldiğini göreceksiniz.

Saç Bakım Maskesi 3:

Bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını bir kaba koyun ve içine bir tane limonun suyunu sıkın. Karışımı karıştırarak homojen hale getirin ve saçlarınızın uçlarına sürün. Bir saat bekledikten sonra saçınızı şampuanlayıp yıkayın.

Bu maskeyi iki haftada bir uyguladığınızda zamanla saç kırıklarınızın azaldığını ve bir süre sonra tamamen ortadan kalktığını göreceksiniz. Bu maske özellikle saç kırıkları için tavsiye edilmektedir.

Saç Bakım Maskesi Faydaları

Yukarıda tarifi verilen saç bakım maskelerinden saçınızın ihtiyacı olan bir tanesini veya belki de hepsini yapıp saçınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Saçlar günlük hayatın koşturmacası sırasında en çok yıpranan ve dış etkilere en çok maruz kalan bölgemiz oluyor.

Bu yüzden çok çabuk yıpranıp ışıltısını kaybedebiliyor. Düzenli saç bakım maskesi uygulamak, saça kaybettiği canlılığı ve parlaklığı yeniden kazanması için fırsat veriyor. Saç kırıkları, saç dökülmeleri, saçın mat görünmesi gibi bütün saç problemleri için çözüm olan bir saç bakım maskesi var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git