Saç Bakım Önerileri - saglikdas.com

Saç Bakım Önerileri

Saç Bakım Önerileri
23 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.036 kez okundu.

Saç Bakım Önerileri?

Saçın sağlıklı ve parlak olması için mutlaka bir bakım uygulanmalıdır. Aşağıda maddeler halinde sunduğumuz başlıklar ile saç bakım önerileri hakkında geniş bir bilgiye sahip olacaksınız.

Saç Bakım Öneriler ve Etkileri

  • Bilinenin aksine saçlarınızı sık bir şekilde yıkayın ve şampuanlayın. Saçlarınızın temiz olması onların dökülmesini engellemez. Saçınız ister yağlı ister kuru olsun her gün düzenli olarak kimyasalı düşük şampuanlar ile yıkayınız.
  • Saçlarınızı en az hafta da bir yıkayın. Her gün yıkacaksınız da bu 1 sefer olmalıdır. Saçınızı her gün yıkayıp yıkamayacağınızda çevresel faktörler oldukça etkili olur.
  • Saçlarınızı yıpratmadan yıkayın. Ilık suyla ve kimyasalı düşük şampuanları tercih edin. Şampuanınız ve kreminizin PH derecesi 5.5 olmasına dikkat edin. Eğer saçlarınız yağlı ise krem kullanmanız gerekmez.
  • Şampuanınızın kalitesini denedikçe anlayacaksınız. Saçlarınızın kolay bir şekilde taranması ve parlaması şampuanınızın iyi olduğunu gösterir.
  • Saçlarınızda kepek problemi var ise ona göre şampuan seçin. Yalnız şampuanınızı 2 bitimden sonra değiştirin çünkü saçlarınız bu şampuana alışırsa kepek sorununuz tekrarlayacaktır.
  • Bütün saçlar için tavsiye edilen bir yöntem vardır. 2 tane şampuan alın ve bunları dönüşümlü olarak kullanın.
  • Banyodan sonra saçlarınıza şekillendiriciler ve saç kurutma makinesi uygulamayın. Saçlarınızı kendiliğinden kurumaya bırakın.
  • Saç spreyleri ve jölelerini saçlarınızın uçlarına uyguladığınız sürece saçlarınız herhangi bir zarar görmez. Akşamları yatarken mutlaka saçlarınızı yıkayın.

Saç Bakımı

Saçınızı boyatmaya karar vermeden önce kendinize bir alerji testi yaptırın. Boya içindeki kimyasallar saç derinize ve saçınıza zarar verebilir. Saç renginizi açmak istiyorsanız bunu birden yapmayın. Zamana yayarsanız saçlarınız yıpranmadan fazla etkilenmeyecektir.

Saçlarınızda azalma veya seyrelme problemi varsa saçlarınız koyu renge boyatmayın. Saç renginiz derinizin rengine yakın olmalıdır. Boyayı temiz saça değil kirli saça uygulayın. Bunun sebebi ise kirli saçta oluşan yağların kimyasalların etkisini azaltmalarıdır.

Yıpranmış olan saçlarınıza 15 günde bir bakım yapmanız yeterli olacaktır. Fazla bakım saçınızın daha da yıpranması demektir. Saçlarınızı mümkünse daima salık bırakın. Topuz veya atkuyruğu yapmak saç diplerine zarar verir.

Kullandığınız kimyasallar saçınıza nasıl zarar verirse güneş ışınları da o derece saçlarınıza zarar verir. Mümkünse saçlarınıza ısı koruyucu kullanın. Bu saç bakım önerileri ile saçlarınız eskisinden daha parlak ve canlı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git