Saç Bakım Serumu - saglikdas.com

Saç Bakım Serumu

Saç Bakım Serumu
23 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.320 kez okundu.

Saç Bakım Serumu Nasıl Kullanılır?

Saç bakım serumu ile haftada iki kez uygulayarak saçlarınızın canlanarak ve güçlenerek dökülmeleri azalabilir. Seyrek ve cansız saçlarda aşırı saç dökülmelerinde kuru saçlarda kullanılabilen bu serum ile saçlarınızdaki dökülmeler azalır, saçlarınıza canlılık ve yumuşaklık kazandırdığı için elektriklenmeler ve kırılmalar oluşmaz, canlı ve parlak saçlara sahip olursunuz.

Doğal saç bakımı serumunu haftada iki ya da üç kez uygulayabilirsiniz. Serumu saç diplerinden başlayarak uçlarına kadar bütün saçınıza sürerek friksiyon ile 5 dakika masaj yapın. Daha sonra saçınızı toplayın ve streç film ile sıcak kalması için sarın.

Saç Bakım Serumu Nasıl Yapılır?

Streç film kullanmak istemiyorsanız bir tülbent ya da havlu da kullanabilirsiniz. Saçınızı sardıktan sonra en az 1 saat serumu saçınızda bekletin. Ancak çok besleyici ve saçınız için son derece yararlı olan bu serumu gece yatmadan önce saçınıza uygulayarak sabaha kadar bekletebilirsiniz.

Bekleme süresinden sonra saçınızı bir kez şampuanla yıkayarak yağdan arınmasını sağlayınız. Bu serumu kullandıktan sonra çok şampuan ya da sabun kullanmamanızı öneririz.

Ayşe Tolga’nın Doğal Saç Bakımı Serumu İçin,

  • 30 ml tatlı badem yağı,
  • 25 ml ceviz yağı
  • 10 ml buğday özü yağı
  • 35 ml jojoba yağı
  • 45 damla sedir ağacı yağı
  • 30 damla ardıç özü yağı
  • 30 damla servi özü yağı

Bütün bu yağları cam bir kase içinde karıştırın ve ellerinize azar azar alarak saçın her yerine bu karışımı sürün. Saçınıza friksiyon uygulayın ve saçınızı sararak bir saat ya da vaktiniz varsa bir kaç saat bekleyin. Gece yatmadan öncede saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saç Bakım ve Serum Farklılığı

Saçınızda fazla kalması hiç bir zarar vermez aksine ne kadar uzun süre saçınızda kalırsa saçınız serumu o kadar iyi emecektir. Saç bakım serumunu yaklaşık iki ay boyunca düzenli olarak haftada iki ya da üç kez uygulayın.

İlk iki hafta da saçınızdaki değişikliği fark etmeye başlayacak iki ay sonunda ise mükemmel sonuca ulaşacaksınız. Saçlarınızdaki dökülmeler azalacak, saçlarınızda elektriklenme bu yüzden oluşan kırılmalar kalmayacak, canlı, parlak hacimli görünüme sahip olacak. (35 ml 1 yemek kaşığıdır.)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git