Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı - saglikdas.com

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı
24 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.110 kez okundu.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saçlarınızı farkına varmadan yıpratıyor olabilirsiniz. Dikkat etmediğiniz bazı hususlar saçlarınıza zarar verebilir. Aslında saçınızın yapısını veya şeklini farkında olmadan bozuyor olabilirsiniz.

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı İşte Tüm Bakım Yöntemleri

Saç bakımı nasıl yapılmalı konusunda size yardımcı olabilecek bazı tüyolarla saçlarınıza gereken özeni gösterebilirsiniz. Saç bakımı nasıl yapılır hakkındaki detaylar aşağıda yer almaktadır.

Saç Fırçanızı Temizlemek Gerekmektedir

Kalıntılar ve mikropların barınması için en ideal yer saç fırçalarıdır. Temizlemeyi sadece saçınız için yaparken saç fırçanızı da temizlemeniz gerekmektedir. Saçınızı tarağınız tarağı ya da saç fırçanızı ayda bir kere kabartma tozu kullanarak temizleyebilirsiniz.

Lastik Toka Kullanmaktan Kaçınmalısınız

Saçımız için birçok aksesuar alırız ama saçımızı toplamamız gerekirse elimiz direk olarak lastik tokalara gidiyor.  Saç uzmanları ise mecbur kalınmadıktan sonra saçların lastik tokayla toplanmaması gerektiğini söyler. Bu kural çengel tokalar için de geçerlidir. Saçınızı toplamak istediğinizde normal tokalardan yardım almalısınız.

Saçınızı Isıtan Ürünlerden Uzak Durmalısınız

Saçınızı kuruttuğunuz fön makinesi çok sıcak olmamalıdır. Uzmanlar saçınızı doğal haliyle kurumaya bırakmanızın yararlı olduğunu söyler. Bu nedenle daha vaktiniz varsa kurutucu kullanmaktan sakının. Vaktiniz yoksa da ılık ayarda saçlarınızı kurutun. Ayrıca düzleştirici ve maşa gibi saça şekil vermenize yarayan ürünleri daha az kullanmaya çalışın ve saçınıza düzenli bakım yapın.

Saç Kırıklarını Aldırmanız Gerekmektedir

Saçlarınız ölü bir görüntüye sahipse uzun süredir kuaföre uğramamışsınız demektir. Saçınızda bulunan kırıklar saçın cansızlaşmasına ve mat görünmesine neden olur. Bu yüzden kırıklarınızı kestirmelisiniz.

Saçlarınızı Dipten Taramaya Özen Gösterin

Saçın dibinde oluşan yağlar besleme görevindedir ve bu yağların saç uçlarına kadar geçmesi gerekir. Saçınızı kuruyken dipten taradığınızda yağlar uçlara kadar iner ve beslenmesini sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git