Saç Bakımı Yöntemleri - saglikdas.com

Saç Bakımı Yöntemleri

Saç Bakımı Yöntemleri
24 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.134 kez okundu.

Saç Bakımı Yöntemleri Nelerdir?

Saçlarınıza bakım uygularken saçlarınızın cinsine göre bakım yöntemleri kullanmanız gerekmektedir. Saç yapınız çok kuru veya çok yağlı bir durumda olabilir. Diğer bir etki olarak da çevresel faktörlerden dolayı saçlarınız yanmış veya bakımsız bir hal alabilmektedir. Her türden saç çeşidinin bakımı için ayrı teknikler uygulanmalıdır.

Saç bakımı yöntemleri çeşitli teknikler içermektedir. Saç bakımı yapılacak saç kuru ve yıpranmış bir yapıya sahip ise bitkisel yağlardan kullanmak mümkündür. Bitkisel yağlar saçların daha yumuşak ve kırık olmadan uzamasını sağlamaktadır.

Saç Bakımı Yöntemleri ve Faydaları

Saçlar kuru bir haldeyken kabarma meydana gelebilir. Bitkisel yağlar saçlarda oluşan elektiriklenme ve kabarmalara da engel olur. Saçlar daha nemli ve yumuşak olacağı için uzamaları da daha kolay olur.

Yağlı Saç Bakımı

Saçlar yağlı ve bakımsız görünüyorsa, saçlara yağ bakımı yapmak yersiz olacaktır.  Saçlara bitkisel bakım yapmak saçtaki yağ oranının daha çok artıracaktır. Yağlı saçlar için saç bakım yöntemleri sınırlıdır. Her duştan sonra saçlara sirke ve su karışımı uygulanabilir.

Yağlı saçlara sahip olanlar saçlarını her gün yıkamamalıdır. Bu yağlanmayı daha da artırabilir. Sağlıklı saç derisi hem daha çabuk uzamayı sağlar hem de saçlarda sağlıklı bir görünüm sağlar. Sağlıklı saçların sırrı çok yıkamak değil, saç tipine uygun bakımı sağlamaktır.

Kepekli Saç Bakımı

Saç tiplerinden biri de kepekli saçlardır. Kepekli saç bayanların en çok karşılaştığı sorunlardan biridir. Sac derisinde biriken bazı tortular kepeklenmeye neden olur. Saçtaki bu tortular çok büyükse egzamadan şüphelenilebilir.

Bu egzamadan doğal şampuanlar kullanılarak kurtulmak mümkündür. Kepekten kurtulmak için eller sürekli saçta olmamalıdır. Saç dipleriyle çok uğraşılırsa kepekler geniş bir bölgeye yayılabilir.

Saç Uzatma Bakımı   

Saçlarını normalden daha kısa sürede uzatmak isteyen bayanlar kullandıkları bakım ürünlerini değiştirmelidir. Saça bakım yapan bitkisel şampuanlar saçın daha hızlı uzamasını sağlar. Saçlar yıkanırken su mutlaka ılık olmalıdır. Bu saçların uzamasını kolaylaştırır. Her ay saçların uçlarından aldırmak da saçları yenileyerek uzamasını kolaylaştırır.

Bayanların bakım yaparak beslediği saçlar fön ve maşa aletleriyle yeniden yıpranır. Saçlarının kısa sürede uzamasını isteyen bayanlar bu aletleri çok sık kullanmamalıdır. Saçlar doğal halinde kalırsa daha sağlıklı görünür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git