Saç Besleyici Maskeler - saglikdas.com

Saç Besleyici Maskeler

Saç Besleyici Maskeler
24 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 988 kez okundu.

Saç Besleyici Maskeler ve Önemi

Saçların sağlıklı ve bakımlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmak için saç besleyici maskeler kullanmak faydalı olabilmektedir. Bu bakım maskeleri sayesinde saçlar kırılmadan uzayabilmektedir.

Saç Besleyici Maskeler ve Tarifleri

Saçlarınızın her an sağlıklı ve parlak görünmelerini istiyorsanız aşağıdaki maddelerde yer alan saç besleyici maskeleri kullanabilirsiniz.

Ballı saç maskesi

Malzemeler:

yumurta, zeytinyağı ve bal

Hazırlanışı ve uygulanması:

İlk olarak 1 yumurtanın sarısı, yarım çay bardağı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı bal karıştırılır. Daha sonra hazırlanan karışım saçların her tarafına sürülür. Saçlara doğal yoldan bakım yapılmasını sağlayan bu maske  aynı zamanda canlandırıcı ve parlatıcı bir etki de yaratmaktadır.

Bu maskeyi sürdükten sonra 1 saat beklemeniz gerekmektedir. Bu maskeyi haftada 1 defa düzenli olarak uyguladığınızda etkisini hemen fark etmeniz mümkün olacaktır.

Saç besleyici bakım maskesi

Malzemeler:

mayonez, elma sirkesi

Hazırlanışı ve uygulanması:

1 çay bardağı mayonez ile 1 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırılır ve saçın her tarafına sürülür. Saça sürdükten sonra bu maskeyi asçın her bölgesine dağıtmanız gerekecektir.

Bu şekilde 45 dakika beklemenin ardından saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu maske saçlarınıza yumuşaklık katacaktır. Böylece  saçlarınız canlanacaktır. Bu maskeyi her hafta uygulayabilirsiniz.

B vitamini kapsüllü saç maskesi

Malzemeler:

ısırgan otu, B vitamini kapsülü

Hazırlanışı ve uygulanması:

Kuru halde alınmış olan ısırgan otu sıcak suyun içerisine atılır. Bir süre sonra kendi özlerini suyun içerisine akıttıktan sonra süzgeç ile süzülür. Süzülen suyun içerisine B vitamini kapsüllerinden eklenir. B vitamini kapsülü saçlar için çok iyi gelmektedir.

B vitamini saçların uzamasını ve hacimli durmasını sağlar. Isırgan otu da saçlara canlılık vermektedir. Hazırlanmış olan bu karışım saçlara dökülür. Daha sonra masaj yapılarak saçlara yedirilir. Bu karışım saçta 2 saat boyunca tutulmalıdır.

Saçınızda bu süre içerisinde kaşıntı meydana gelebilir. Bu gayet doğal bir durumdur. İçerisinde bulunan ısırgan otundan dolayı saçlarda kaşınma meydana gelmektedir. her hafta bu maskeyi uygulamanız gerekir. Bu sayede kurumuş ve yıpranmış saçlarınız yeniden canlılık kazanacak ve ihtiyacı olan nem oranını yakalayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git