Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm - saglikdas.com

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm
24 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 984 kez okundu.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm?

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya, üretmiş olduğu yöntemlerle saç beyazlamasına bitkisel çözüm sunmaktadır.  Saçlarda meydana gelen beyazlamanın hazırlanan pratik kürler ile tekrar canlanmasına ve eski rengine kavuşmasına yönelik çözümler.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm ve Tarifleri

üreten Suna Dumankaya evde rahatlıkla hazırlanabilecek ve saçların beyazlamasını geçirecek tarifler hazırlamıştır.

Saçların beyazlamaması için bitkisel çözüm:

  • 2 – 4 tane ceviz kabuğu
  • 1 tutam ceviz yaprakları

Hazırlanışı ve uygulanması:

Elinizde bulunan ceviz kabuklarını bir havanın içerisine alarak un şeklini alıncaya kadar dövün. Diğer yandan ceviz yaprağını bir cezve suya koyarak kaynatın. 15 – 20 dakika boyunca demlenmesini bekleyin.

Daha sonra beklettiğiniz bu suyu süzgeçten geçirin ve ceviz kabuklarından bir tutam alarak içine katın. Daha sonra bu karışımı masaj yaparak saçınıza sürün ve bir süre bekleyin. 1 saat böyle bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.

Bu işlemi haftada bir defa düzenli olarak uyguladığınız takdirde 2 ay gibi bir süre içerisinde saçlarınızdaki beyazlamanın geçtiğini fark edeceksiniz.

Defneyaprağı ile saç beyazlamasına bitkisel çözüm:

  • 5 – 6 tane yeşil ceviz
  • 1 avuç defneyaprağı
  • 1 avuç ceviz yaprakları

Hazırlanışı ve uygulanması:

Elinizde bulunan bütün malzemeleri bir tencere içerisine koyun. Bunun üzerini geçecek kadar su ekleyin. Bu karışımı kaynatın ve 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Karışımdan çıkan suyu süzün ve saçlarınıza sürün.

Bu karışımı 1 saat saçlarınızda bekletin ve daha sonra yıkayın. Bu kürü haftada 1 defa uyguladığınız takdirde saçlarınızın beyazlarına karşı etkili bir çözüm olacaktır.

Saç beyazlamasına karşı sarımsak kürü

  • 5 diş sarımsak
  • 1 tane soğan
  • 1 tane yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanması:

Elinizde bulunan bütün malzemeleri bir kap içerisine alın. Bu karışımları krem kıvamına gelinceye kadar bir çatalla karıştırın. Daha sonra bu karışımı saç boyası sürüyormuş gibi diplerden başlamak üzere tüm saçınıza sürün ve 1 saat boyunca bekleyin.

Daha sonra süre bitiminden ılık su ile friksiyon yapın. Saç beyazlamasına bitkisel çözüm için haftada 1 defa bu karışımı uygulamak oldukça faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git