Saç Boyama Teknikleri - saglikdas.com

Saç Boyama Teknikleri

Saç Boyama Teknikleri
24 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.176 kez okundu.

Saç Boyama Teknikleri Nelerdir?

Saç boyama işlemi birçok açıdan dikkat edilmesi gereken bir husustur. Saçınızı boyamadan önce ve boyama sırasında ve sonrasında dikkat edeceğiniz birkaç nokta var. Saç boyama işlemi saça yapılan kimyasal bir işlem olduğu için doğru bakım yapılmazsa zarar görebilir. Bunun önlenmesi için hazırladığımız saç boyama teknikleri yazısından faydalanabilirsiniz.

Daha önce saçlarınızı boyamadıysanız saçınıza ne çeşit bir boyama yöntemi uygulayacağınıza karar vermelisiniz.  Eğer saçlarınızda henüz beyaz teller çıkmadıysa saçların tamamını boyamak önerilmiyor. Bunun yerine balyaj, röfle gibi yöntemleri tercih etmek saçınızın sağlığı açısından daha iyi olur.

Saç Boyama Teknikleri ve Modelleri

Bilinmeyen markaların saç boyalarını ucuz olduğu için kullanmak saçınızın yıpranmasına neden olabilir. Bunun yanında saç boyası kutularının içinde bulabileceğiniz alerji testi talimatlarını mutlaka uygulayıp cildinizin boyaya alerjisi olup olmadığını tespit etmelisiniz.

Amonyak saçlara oldukça zarar verebilen bir maddedir. Saç boyanızı alırken düşük amonyak miktarlı boyaları tercih etmeniz daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Bunun dışında saçlarınızda fazla beyaz tel olmasından yakınıyorsanız açık renkli boyaları tercih edebilirsiniz.

Saç boyamada en çok merak edilen şeylerden biri de hamilelerin dikkat etmesi gerekenlerdir. Doktorlar saç diplerine yapılan hiçbir boyama işlemini hamilelere önermiyor.

Saç Boyama Teknikleri ve Etkileri

Gölge, balyaj gibi yöntemleri kullanabilirsiniz. Saç boyama işleminin kimyasal bir işlem olduğunu unutmayıp, özellikle ilk 3 ay sırasında zarar verebileceği riskini göz ardı etmemelisiniz.

Bir kadının en değer verdiği yerlerinden biri de saçtır. Güzellik açısından çok dikkat ettiğiniz saçlarınızı size yakışmayan bir renk tonuyla görünüşünüzü bozmamalısınız. Başkasında muhteşem duran bir saç rengi sizde de aynı şekilde durmayabilir. Bunun cilt tonunuz, saç kesiminiz ve saç şeklinizin etkilediğini aklınızdan çıkarmayın.

Saçınızı kendiniz boyamaya karar verdiyseniz boyayı alırken üstündeki parlak ve canlı duran renklere aldanmayın. Kataloglardaki saç örneklerini mutlaka inceleyin.

Saç Boyama Farklılığı

Boyanızı aldıktan sonra kutunun içindeki talimatlarave saç boyama tekniklerini mutlaka uyun, boyayı saçta gerekenden fazla bekletmek saç sağlığı açısından hiç iyi olmayacaktır.

Bir kuaförden yardım alacaksanız ilgili kişiye istediğiniz saç rengini gösterin, cilt tonunuza ver saçınızın yapısına uyup uymayacağını size bildirecektir. Bunun dışında dipleriniz geldiğinde yalnızca dipleri boyayın, saçın tamamını boyamak saçı yıpratabileceğini unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git