Saç Boyası Nasıl Akıtılır - saglikdas.com

Saç Boyası Nasıl Akıtılır

Saç Boyası Nasıl Akıtılır
24 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.445 kez okundu.

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç boyası nasıl akıtılır: Saçlarınızı uzun zamandır istediğiniz renge boyadıysanız, ancak tam anlamıyla facia sayılabilecek bir sonuç aldıysanız ve bu şekilde de bir gün bile geçirmek istemiyorsanız o zaman saç boyasını akıtma yöntemini uygulayabilirsiniz.

Saç rengini akıtma yöntemini kullanarak saçlarınızın üstüne çok geçmeden tekrar boyamaktan kurtulursunuz. Saçlarınızı çok yıpratıp dökülmesine neden olan boyaları uygulamak yerine bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Saç Boyası Nasıl Akıtılır İşte Aktarma Yöntemleri

Saç akıtma yönteminin koyu saçlarda daha çok işe yaradığı, açık renklerde boya yapıldı ise akma şansının daha az olduğu bir gerçektir. Eğer boyanın akma şansını arttırmak istiyorsanız boya yaptırdıktan hemen sonra akıtma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Çünkü aradan geçen zaman boyanın akma şansını azaltacaktır. Yani boyanın saça işlemesi zamanla olduğu için akıtmak da zor olur.

Saç Boyası Zeytin Yağı İle Kepek Şampuanıyla Nasıl Akıtılır?

  • Sıcak su boyanın çok daha çabuk akmasını sağladığı için, eve gelindiğinde öncelikle ilk iş saçları sıcak su ile bolca yıkamak olmalıdır.
  • Sıcak su ile saç yıkandıktan sonra benmari usulü zeytinyağı ısıtılmalı ve saçlara uygulanmalıdır. Daha sonra otuz dakika beklenmeli ve kepekli şampuan ile saçlar yıkanmalıdır.
  • Saç renginizin daha çabuk akmasını istiyorsanız saçınızı sıcak su ile yıkarken kepekli veya bebek şampuanlarını tercih etmelisiniz.

Saç Boyasını Akıtmada Diğer Yöntemler

1-Fiyatları kırk ile altmış Türk Lirası arasında değişen kozmetik reyonlarında veya kuaförlerde bulunan saç rengini akıtan ürünü kullanabilirsiniz. Uygulandığında yeni boyanmış saç renginin anında akmasını sağlayan bu ürün saç boyasını akıtma yöntemlerindendir.

2- Diğer bir yöntem olarak kuaförlerde ve güzellik uzmanlarında bulunan saç ağartıcıları kullanabilirsiniz. Ancak bunların yan etkisi vardır ve bu saç ağartıcılar kendi saç renginizi de ağartır.

3- Beyaz sabun da bir başka yöntemdir. Saçlar beyaz sabun ile yıkandığında boyanın saçtan çok çabuk aktığı görülecektir.

4- Saça faydalı yağlarla saçlara bakım yapmak, doğal yöntemler ile uygulayacağınız saç akıtma işlemlerinin saçlarınıza zarar vermesini engeller. Bu saça faydalı yağlar sayesinde saçta hasar ve yıpranma oluşmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git