Saç Çıkaran Yağlar - saglikdas.com

Saç Çıkaran Yağlar

Saç Çıkaran Yağlar
25 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.551 kez okundu.

Saç Çıkaran Yağlar?

Dökülmeyi önleyen ve bakım yapan şifalı saç çıkaran yağlar ile saçların daha sağlıklı olması ve yeni saçlar çıkması mümkündür. Saçların daha hızlı uzamasını, canlı, hacimli ve bakımlı olmasını sağlayan saç çıkaran yağlar sayesinde, dökülen saçların yerine yenileri çıkmakta ve kel kalma önlenmektedir.

Saç dökülmelerinin birçok farklı nedenleri vardır. Bakımsızlık, yanlış ürün kullanma, kirlenme ve sık sık yıkanmama, bu sebeplerin başında gelmektedir. Özellikle de erkeklerde daha fazla görülen saç dökülmeleri çoğu zaman gerekli müdahale yapılmaması ile kelliğe kadar gidebilmektedir.

Saç çıkaran yağlar, uçucu saç çıkaran yağlar ve taşıyıcı saç çıkaran yağlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Uçucu saç çıkaran yağlar, ciltte tahrişe neden olduğu için taşıyıcı saç çıkaran yağlarla birlikte kullanılmaları tavsiye olunmaktadır. Saç çıkaran yağlar listesinde, limon yağı, lavanta yağı, çay ağacı yağı gibi uçucu yağlar bulunmaktadır.

Saç Çıkaran Yağlar ve Faydaları

Badem yağı, jojoba yağı ve zeytinyağı gibi de taşıyıcı yağlar vardır. Saç çıkaran uçucu yağlardan birkaç damlası tutucu yağlardan 1 yemek kaşığı ile karıştırılması ve saç diplerine masaj yapılarak iyice yedirildikten sonra, 1-2 saat bekletilip yıkanması ile dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlayacaktır.

Doğal yağlar, içerisinde kimyasal olmadığı için saç köklerini besler, kan dolaşımını hızlandırır, saç derisinde temizlik sağlar ve deriyi besler. Saç çıkaran yağlardan olan jojoba yağı; saç diplerine derinden işleyerek boşlukları dolduran önemli bir bitkisel yağdır.

Saç dökülmesi problemlerinde özellikle tercih edilen bakım yağı, kısa zamanda en iyi sonucu almayı sağlamaktadır. Çay ağacı yağı, saçları beslerken aynı zamanda saçların ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlamaktadır.

Saç Çıkaran Yağlar ve Etkileri

Sarımsak yağı, ısırgan yağı, biberiye yağı, badem yağı ve zeytinyağı gibi bitkisel yağlar eşit miktarlarda karıştırılarak saç derisine masaj yapılarak sürüldüğünde saç çıkmasını sağlayacaktır. Yağların sürülmesinden sonra yıkanan saçlara üzüm sirkesi ile suyu karıştırarak durulama yapılarak daha hızlı bir şekilde saç çıkması sağlanabilir.

Ayrıca çam terebentin, badem yağı, jojoba yağı, zeytinyağı, susam yağı, lavanta yağı ve yılan yağı karıştırılarak hazırlanan bitkisel yağ kürü de düzenli kullanım ile kesinlikle saç çıkmasına yaramaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git