Saç Derisi Bakımı - saglikdas.com

Saç Derisi Bakımı

Saç Derisi Bakımı
25 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.198 kez okundu.

Saç Derisi Bakımı Nasıl Yapılır?

Hassas cilt yapısına sahip olanların saç derileri de hassas olabilir. Bu nedenle saç derisi bakımı için doğru ürünler seçilmesi ve düzenli bakım yapılması oldukça önemlidir. Dönemsel olarak saç ve saç derileri kuruluk ya da aşırı yağlılık gibi sorunlar yaşayabilirler.

Hassas cildi olanların saç derisinde kaşıntı, yanma, kızarma gibi hissiyatlar gerçekleşebilir. Bu sorunlar kepek sorunu ile birleşerek saç yapısına zarar verebilir. Daha büyük sıkıntılar yaşamamak için saç derisi bakımı ihmal edilmemelidir.

Öncelikle saç derisinin sağlıklı olabilmesi için bitkisel ve doğal ürünler kullanılmalıdır. Evinizde ya da uzmanlar eşliğinde kolay bir şekilde bakım uygulamak, bitkisel yağlarla mümkündür. Saç ve saç derisi bakımı için birçok kozmetik ürün bulunmaktadır.

Saç Derisi Bakımı ve Ürünleri

Saç diplerine derinlemesine nüfuz ederek saç derisine bakım sağlayan bu ürünlerin bitkisel olmasına özen göstermelisiniz. Özellikle antioksidan, süt ve bitki özleri içeren ürünleri tercih etmelisiniz. Tüm dünyada ve ülkemizde satılan tanınmış bakım ürünleri şunlardır:

  • Bioxcin
  • Marmed Marmara
  • Head & Shoulders
  • Satinique

Bitkisel ürünleri kullanarak karışımlar hazırlayıp evde kolayca kendi bakımınızı da yapabilirsiniz. Saç derisi için faydalı bitkiler şunlardır:

  • Elma sirkesi
  • Çöven ve tuz karışımı
  • Biberiye
  • Defne yağı
  • Ada çayı
  • Yeşil çay

Dünyaca ünlü dermatologlar sağlıklı bir saç derisine ve ışıl ışıl saçlara sahip olmak için nemlendirici ürünlerle saçların nem dengesinin korunması gerektiğinin altını çizmektedirler. Özellikle badem yağı ve aleo veralı bakım ürünleri ile hassas saç derilerine en iyi şekilde bakım sağlanabilir.

Saç Derisi Bakımı Yöntemleri

Çinko karbonat ilaveli bakım ürünleri, saç derisinde optimum seviyede Hydra Zinc bileşeninin bulunmasını sağlamaktadır. Bu da saçın nemi daha iyi tutması ve saçın daha kolay şekilde dış etkenlerden korunması için oldukça önemlidir.

Saç derisi, sebum maddesi salgılayarak saçların doğal dengesini korumaktadır. Fakat düzenli olarak bakımı yapılmayan, yıpranmış, hastalanmış ve nemini kaybetmiş saç derisi sebum üretimini artırmaktadır.

Bu durum da saç dengesinin bozulmasına neden olmaktadır.Oysa elma sirkesi ile saç derinize masaj yapmanız, ada çayı ve yeşil çay ile saçlarınızı yıkamanız saç derinizin güçlenmesine ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git