Saç Dökülmeleri İçin Maske - saglikdas.com

Saç Dökülmeleri İçin Maske

Saç Dökülmeleri İçin Maske
26 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 908 kez okundu.

Saç Dökülmeleri İçin Maske Önemi

Saç dökülmesi için maske ile birçok kişinin sorun yaşadığı saç dökülmeleri problemleriyle ilgili olarak bitkisel ve doğal bir çözüm yöntemidir. Saç dökülmesi ilk olarak genç yaşlarda fark edilmese bile yaşınız ilerledikçe saç derinizin görünmeye başlaması bir sorun yaratabilmektedir.

Saç Dökülmeleri İçin Maske Tarifleri

Saç dökülmelerine karşı erken tedavi yöntemleri ile saç dökülmesi için maske tariflerini uygulayabilirsiniz. Saç dökülmesi için kullanılacak olan bu bitkisel tariflerle sağlıklı saçlara kavuşmanız mümkün olmaktadır.

Saç Dökülmesi İçin Maske 1.

  • Soğan ( 1 adet )
  • Hintyağı ( 1 çorba kaşığı )
  • Çörek otu yağı ( 1 çorba kaşığı )
  • Çam terebentin ( 5 damla )

Hazırlanışı ve uygulanması:

Soğan kabuklarını soyduktan sonra iyice rendeleyin. Rendelenmiş olan soğanın içine diğer malzemeleri de ekleyin. Daha sonra bu karışımı saç diplerinize uygulayın. Bone ile saçlarınızı tamamen kapladıktan sonra 30 dakika boyunca bekleyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra ılık su ile saçlarınızı durulayın ve şampuanla temizleyin. Saç dökülmelerine karşı etkili olan bu maskeyi haftada 1 defa düzenli olarak kullanmanız saç derinizin güçlenerek dökülmelerin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Saç Dökülmesi İçin Maske 2

  • Bal 1( 1 çorba kaşığı )
  • Tarçın ( 1 çay kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 1 çorba kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanması:

Malzemelerin hepsini bir kaseye boşalttıktan sonra iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı fırça yardımı ile saç diplerinize uygulayın. Karışımın içerisinde bulunan bal saç derisine iyi gelirken zeytinyağı ve tarçın saç köklerini harekete geçirmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra 15 dakika bekleyin ve ılık su ile saçlarınızı durulayın. Dökülen saçlarınız için bu programı haftada 2 defa uygulayın.

Saç Dökülmesi İçin Maske 3

  • Toz maya( 5 yemek kaşığı )
  • Süt ( 1 bardak )

Hazırlanışı ve uygulanması:

Toz mayayı ılık su yardımı ile eritin. Eritilen bu mayayı saç diplerine iyice yedirin. Daha sonra maskeyi saçınızda 1 saat tutun. Ardından yıkayın ve temizleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git