Saç Dökülmesi İçin İlaçlar - saglikdas.com

Saç Dökülmesi İçin İlaçlar

Saç Dökülmesi İçin İlaçlar
25 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.285 kez okundu.

Saç Dökülmesi İçin İlaçlar ve Faydaları

Saç dökülmeleri günlük hayatımızı etkileyen bir problemdir. Çoğu zaman stres, mevsim gibi nedenlere dayanıyor olsa da can sıkar. Bu nedenle saç dökülmelerini azaltmak adına birçok yönteme başvurulur.

Saç dökülmeleriyle başa çıkmak için bitkilerden yararlanmak gibi doğal yollara gidilebilir. Ya da saç dökülmeleri için geliştirilmiş şampuanlar kullanılabilir. Bu yöntemlerin sonuç verip vermemesi kişiden kişiye ya da saç dökülmelerinin boyutuna göre değişim gösterebilir.

Bitkisel yöntemler ya da saç dökülmelerine yönelik şampuan kullanımı bazı kimseler için çözüm olmaz. Bu gibi durumlarda saç dökülmesi için ilaçlar kullanılır.

Saç Dökülmesi İçin İlaçlar Şunlardır:

Elbette diğer ilaçlarda olduğu gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılacak ilaçlar da doktor tavsiyesiyle alınmalıdır.

Minoxil:

4 aylık düzenli bir kullanımdan sonra gözle görülür sonuçlar veren bir ilaçtır. Düzenli kullanımınız sonucunda tüylerinizin çıkmaya başladığını görürsünüz. İlk piyasaya sürüldüğünde başka bir amaçla kullanılan ilacın tüylere olan etkisi görüldükten sonra bu amaçla kullanılmaya başlanmıştır. Yan etki olarak nadiren mide ağrısı, kepeklenme ve kaşıntıya neden olabilir.

Propecia:

Erkekler için saç dökülmesi ilacıdır. Etkisini 7 aylık düzenli bir kullanımdan sonra gösterir. Testosteron seviyelerinden kaynaklı saç dökülmelerini tedavi eder. Yan etkileri arasında en önemlisi cinsel isteksizliktir.

Xpecia Tablet:

Yardımcı bir ilaç kullanımına gerek kalmadan tek başına yeterlidir. Erkeklerin yanı sıra bayanlar için de kullanıma uygundur. Saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Finasterid:  

Prostat tedavisinde kullanılsa da saç dökülmelerinde de etkilidir. Dht yi azaltarak saç dökülmelerini engeller. Yan etkileri beyinle alakalıdır. Hafıza kaybı gibi etkiler görülebilir. Bu tip etkiler görüldüğünde kullanımı bırakılmalıdır.

Dilaprost Tablet:

Hormonların etkilerini azaltarak prostatı tedavi eder. Erkeklerde hormon dengesini sağlar. Çocuklar ve bayanlarda kullanıma sakıncalıdır.

Proscar:

İçerik olarak finasterid kullanılır. Finasterid erkeklerde saç dökülmelerini tedavi eder.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git