Saç Dökülmesi İçin Sabun Kullanımı - saglikdas.com

Saç Dökülmesi İçin Sabun Kullanımı

Saç Dökülmesi İçin Sabun Kullanımı
26 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.055 kez okundu.

Saç Dökülmesi İçin Sabun Kullanımı?

Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar, piyasadaki ürünleri kullanarak bu sorunu daha da arttırabilirler. Eskiden anneannelerimizin kullandıkları doğal sabunlar, şimdi tekrardan çoğalmaya başlamıştır.

Bunun nedeni kimyasal ürünlerden bıkan bayanların, eski yöntemlere dönmeleridir. Bu yüzden kimyasal ürünleri kullanmaktan yana değilseniz, siz de doğal yöntemlerle, saç dökülmesi sorunuyla savaşabilirsiniz. Saç dökülmesi için sabun kullanımı önemlidir.

Saç dökülmesi sorunu için, doğal sabun alırken dahi dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bazı ürünler doğal sabun adı altında birçok kimyasal içerip, fabrikadan geçebilirler. Bu yüzden sabun aldığınız kişiyi tanımanız ve ya köylerde sabun üreten tanıdıklarınız varsa, onlardan almanız en doğru olandır.

Saç Dökülmesi İçin Sabun Kullanımı ve Sabun Faydaları

Saç dökülmesi için sabun kullanımına karar verdiyseniz, doğal sabun alırken, içerisinde hiçbir hayvansal madde olmamasına özen göstermeli, eğer varsa almaktan vazgeçmelisiniz.

Sabun alırken bir meyve alırcasına koklamalısınız. Çünkü doğal sabunlar kendileri gibi doğal ve hafif kokarlar. İşlenmiş sabunlar çoğunlukla parfüm kokarlar ya da çok ağır bir kokuya sahiptirler. Bu yüzden doğal sabun olup olmadığını anlamak için, sabunları koklamaktan çekinmemelisiniz.

Doğal sabunların üzerinde, kimyasal madde adı taşıyan hiçbir şey yazmaz. Eğer alacağınız sabunun üzerinde glikol, sls, dipropilen, gibi maddeler yer alıyorsa kesinlikle almamalısınız. Çünkü bu sabunlar işlenmiş sabunlardır.

Saç Dökülmesi İçin Sabun Kullanımı Etkisi

Doğal sabun aldığınızda ilk olarak elinizi yıkamalısınız. Eğer yıkadığınızda çok fazla köpürüyorsa, kesinlikle doğal sabun değildir. Doğal sabunlar suyla temas ettiklerinde aşırı derecede köpürmezler. Eğe aldığınız sabun çok fazla köpürüyorsa, bu sabundan şüphe duymalısınız.

Saç dökülmeleriniz ve cildiniz için aldığınız sabun, cildinize uyguladığınızda kaşıntıya ve kızarıklığa neden oluyorsa, bu sabunu kesinlikle kullanmamalı, hemen çöpe atmalısınız.

Sabun Farklılığı

Sabunun içerisinde alerji olduğunuz bir ürün yer alıyorsa, bu sabun size sorun yaratabilir. Sabunu kullandığınızda, alerji sorunu yaşıyorsanız bu sabunu siz de dâhil olmak üzere, evinizdeki hiç kimse kullanmamalıdır.

Alerjiniz yoksa da sabunun içeriğinden kaynaklanan bazı alerjik sorunlar, oluşabilir. Bu yüzden sabunu ilk olarak bileğinizin arka kısmında deneyin. Eğer bir sorun yoksa cildiniz ve saçlarınız için de, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sonuç olarak saç dökülmelerinize karşı doğallığından emin olduğunuz bir sabun kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git