Saç Dökülmesi İçin Şampuan - saglikdas.com

Saç Dökülmesi İçin Şampuan

Saç Dökülmesi İçin Şampuan
26 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.105 kez okundu.

Saç Dökülmesi İçin Şampuan Önemi

Saç dökülmesi için şampuan tarifini Şems Aslan sizin paylaştı. Doğal olarak hazırlayabileceğiniz bu şampuan ile saç dökülmelerini önleyebileceğiniz gibi saç beyazlamalarını da önleyebilirsiniz.

Çok Kolay Hazırlanan Bu Tarifin Malzemeleri,

  • Yarım bardak ılık su
  • İki adet kuru incir
  • İki büyük yaprak kalanchoe bitkisi

İki adet incirin içindeki lifin çıkması için önce ince ince doğruyoruz sonra ılık su ile ıslatıyoruz. On dakika bekledikten sonra kalanchoe bitkisinin iki tane yaprağını tahta havanda dövüyoruz. İçinde incileri beklettiğimiz su ile havanda dövdüğümüz kalanchoe bitkisini karıştırıyoruz. Karışımı saç diplerine damla yardımı ile yediriyoruz.

Saç Dökülmesi İçin Şampuan Tarifleri

Sonra bir bone takıyoruz ya da streç film ile sardıktan sonra 30 – 35 dakika bekliyoruz. Bu şampuanı üç ay boyunca istenilen sıklıkta kullanıyoruz. Hem saç beyazlamalarına hem de saç dökülmelerine karşı faydalı olan bu şampuan saçlara canlılık ve parlaklık veriyor.

Şems Aslan tarafından paylaşılan bir başka doğal mucize şampuan ile de saç dökülmelerini engelleyebilir, saç tellerinin güçlenerek hacim kazanmasını sağlayabilir, saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Saç dökülmesi için şampuan hazırlamak için malzemeler;

  • 1 su bardağı sıvı hardal
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 dilim ıslanmış buğday ekmeğinin içi
  • 1 su bardağı su

1 su bardağı su ile ekmek dilimini ıslatıyoruz. Islanan ekmeğin fazla suyunu biraz elimizle sıkıyoruz. Üzerine 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 su bardağı sıvı hardal ilave ederek krem kıvamında karıştırıyoruz. Dökülme çok fazla ise 1 çay kaşığı tuz ekleyebilirsiniz ancak kuru saç tipine sahip seniz tuz kullanmayın çünkü tuz saçın kurumasına neden olmaktadır.

Saç Dökülmesi İçin Şampuan Faydaları

Hazırladığınız şampuanı özellikle dökülmenin çok olduğu bölgelere olmak koşulu ile saçı boyuyormuş gibi elinizle saç diplerine ve sonra uçlarına sürün. Bone ya da streç film kullanarak saçınızı sarın. Saçınızın hemen ısınmaya başladığını hissedebilirsiniz.

Bu şekilde bir saat bekleyebilir ya da yatmadan önce bu şampuanı saçınıza sürebilir ve sararak sabaha kadar bekleyebilirsiniz. Saçınızı yıkarken başka hiç bir sabun ve şampuan kullanmamalı hazırladığınız bu doğal şampuanı kullanmalısınız.

Bu uygulamaya bir ay devam etmelisiniz. Şampuan içindeki hardalın kokusu sizi rahatsız edecek olursa bir miktar portakal yağı ya da badem yağı ilave edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git