Saç Dökülmesi Tipleri - saglikdas.com

Saç Dökülmesi Tipleri

Saç Dökülmesi Tipleri
26 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.103 kez okundu.

Saç Dökülmesi Tipleri Nelerdir?

Saç dökülmesi tipleri kişiden kişiye göre değişmektedir. Bunun nedeni herkesin farklı saç yapısına sahip olmasıdır. Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesi tipleri farklılık göstermektedir.

Saç Dökülmesi Tipleri ve Çeşitleri

Fakat erkeklerde ve kadınlarda bazı saç dökülmesi tipleri ortak olarak da görülebilmektedir. Aşağıda yer alan saç dökülmesi tipleri saçlarınızın neden döküldüğü ile ilgili olarak saç dökülmesi nedenlerini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Erkek tipi saç dökülmesi

Erkek tipi saç dökülmesi durumu daha çok erkeklerde görülmektedir. Hormonların birbiri ile yer değiştirmesi sonucu ortaya çıkan bu durumda çeşitli tedavi yöntemleri ve tıbbı olarak yapılan müdahalelerin yanında estetik işlemler uygulanarak yeni tip saçların deriye monte edilmesi sağlanır.

Kadınlarda daha düşük oranda görülen bu tip dökülme yine aynı şekilde erkeklere uygulanan dökülme tedavileri ile aynı olarak yapılmaktadır.

Saç kıran rahatsızlığı nedeniyle saç dökülmesi

Saçların derisi üzerinde görülen ve meydana geldiği alanı tamamen saçsız bırakan bu rahatsızlıklar genelde gençler üzerinde görülmektedir. Çeşitli tedavi yöntemleri kullanılarak önlenmeye çalışılan bu hastalık genel olarak saç derisinde yuvarlak şekilde ortaya çıkmaktadır.

Enfeksiyon nedeniyle ortaya çıkan saç dökülmeleri

Saç derisi üzerinde meydana gelen enfeksiyon durumlarında ortaya saç dökülmesi sorunu çıkmaktadır. Daha çok mantar, egzema ve sedef gibi rahatsızlıklardan dolayı ortaya çıkan bu dökülmeler çeşitli krem ve ilaçlar sayesinde  bakterilerin oluşmasını engelleyerek çözüme kavuşturulabilir.

Kaza nedeni ile ortaya çıkan saç dökülmeleri

Hayatının belirli bir döneminde ağır ve travmatik bir kaza geçiren kişilerde saç dökülme rahatsızlıkları meydana gelebilmektedir. Bu tip saç dökülmelerinde travmanın ortaya çıkmasına neden olan psikolojik ve fiziksel etmenler tespit edilmelidir.

Bu gibi sorunların ortaya çıkma nedeni tam olarak belirlendiği takdirde kişi psikolojik olarak bir rahatlama sağlar. Bu durum sonucunda da saç dökülmelerinin önüne geçilmiş olur.

Strese bağlı olarak görülen saç dökülmeleri

Stres günlük hayatta sürekli olarak karşılaşılan önemli bir sorun haline gelmiştir. Stres sonucu bol miktarda saç dökülebilmektedir. Stres sadece saçları değil vücudun her bölgesini etkileyen ciddi bir rahatsızlık halini almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git