Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir - saglikdas.com

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir
27 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.051 kez okundu.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesine ne iyi gelir sorusu cevabı oldukça merak edilen ve uzmanların sürekli üzerinde çalıştığı bir konu haline gelmiştir. Bundan dolayı saç dipleri ve saç telleri üzerinde birçok araştırma yapılmaktadır.

Saç dökülmesine ne iyi gelir sorusunun birçok cevabı vardır. Çünkü saç yapısı kişiden kişiye göre değişmektedir. Saç dökülmesinin nedenlerinin neler olduğu ile ilgili ciddi bir tetkik ve tedavi yaptırmanız gerekmektedir.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir İşte İyi Gelebilecek Çözümler

 1. Hayatınızda stres olmanıza neden olacak olayları çıkarmaya çalışın. Stres saç dökülmesine neden olan önemli etkenlerden birisidir.
 2. Vücudunuz için gerekli olan A, B, C vitaminlerini mutlaka alın. Aynı zamanda kalsiyum, çinko ve demir de almanız gerekmektedir. Saç derisi ve saç telleri üzerinde ciddi oranda etkili olan bu besinler saçlarınızın sağlığı açısından oldukça önemlidir.
 3. Saçlarınızı sürekli olarak boyatmaktan vazgeçmeniz gerekmektedir. 2 veya 3 ayda bir boyatmanız yeterlidir. Sürekli olarak kısa aralıklarla boyatılan saçlar üzerinde kimyasal boyalar kötü bir etki bırakmaktadır.
 4. Saçlarınızı sürekli olarak toplamayın. Arada normal bırakarak saçlarınızın nefes almasına yardımcı olun.
 5. Uyku düzenine mutlaka özen gösterin. Günde 8 saat uyumanızı sağlayın.
 6. Saçınızı tararken zorlama yapmayın. Bu şekilde saç köklerini zedeleyip saçlarınızın hızlı bir şekilde dökülmesine neden olabilirsiniz.
 7. Bir hastalıktan dolayı saçlarınız dökülüyorsa mutlaka bir doktora giderek tetkik ve tedavi yaptırın.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Besinler

 1. Omega 3 bakımından zengin olan besinleri tüketmeye özen gösterin. Omega 3 içerisinde çinko bulundurmaktadır. Bu besin saçlarınızın güçlenmesini sağlayacaktır.
 2. E vitamini bakımından oldukça zengin olan zeytinyağını kullanın. Ilık zeytinyağı bakımı ile saç diplerinizi besleyin ve bakım sağlayın. Aynı şekilde yemek yaparken de saf zeytinyağı kullanmaya dikkat edin.
 3. Bir diğer saç dökülmelerine karşı iyi gelen besin de havuçtur. Havuç içerisinde güçlü oranda A vitamini barındırır. A vitamini saçlarınızın canlı kalmasına yardımcı olacaktır.
 4. Tahıl içeren ürünler saç dökülmelerine karşı iyi gelmektedir. İçerisinde bulunan B7 vitamini sayesinde güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git