Saç Düzleştirme Teknikleri - saglikdas.com

Saç Düzleştirme Teknikleri

Saç Düzleştirme Teknikleri
27 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 2.027 kez okundu.

Saç Düzleştirme Teknikleri Nelerdir?

Kabarık ve gür saçlar, kimi zaman istenen bir şey iken, çoğu zaman istenmez. Bunun sebebi, kabarık saçların kolay şekil alamamasıdır. Kabarık saçlara şekil vermek zordur. Zorla verilen şekiller ise kalıcı olmaz.

Saç Düzleştirme Teknikleri ve Çeşitleri

Siz şekil verdiğinizi sanırsınız ancak kısa bir süre sonra saçlar kendiliğinden kabaracak ve bozulacaktır. Bundan dolayı saç düzleştirme tekniklerini bilmek ve uygulamak gerekir. Böylece düzleştirilen saçlara daha kolay şekil verilebilir.

Saç Düzleştirici Kullanma:

Günümüzde birçok firma ve markanın saç düzleştirici makineleri bulunmaktadır. Saçınızın yapısına ve kabarıklık oranına göre istediğiniz derecede ısıtabildiğiniz bu makineler sayesinde her türlü saçı düzleştirmek mümkündür.

Örneğin çok sert ve çok kabarık saçlar için bu makineleri 200 dereceye kadar ısıtmak mümkündür. Saçınızın bir tutamını makineyle tutup kökten uca doğru makineyi ilerletirseniz ve bu işlemi 3-4 kez tekrarlarsanız, saçınızın dümdüz olduğunu görürsünüz.

 Uzun Süre Kalıcı Saç Düzleştirme:

Bu işlem, ancak profesyoneller, yani kuaförler, tarafından yapılabilmektedir. İşlem sonucunda saçlarınız 6 ay civarı bir süre dümdüz kalacaktır. Saç tellerinizin analizi yapılarak uygulanacak işlem belirlenir. Böylece kalıcı bir düzleştirme sağlanır.

Brezilya fönü olarak da bilinen işlem sayesinde banyo dahi saçınızın düzlüğünü bozamayacaktır.

Fön İle Saç Düzleştirme:

Evinizde 1600 watt gücünde kaliteli bir fön makineniz var ise saçlarınızı kendi kendinize düzleştirmeniz mümkün olacaktır. Ancak bu şekilde düzleştirilen saçlar, Brezilya fönünde olduğu gibi uzun süre düz kalamaz.

Saç Düzleştiren Maske:

1 tatlı kaşığı elma sirkesi, yarım fincan soya yağı, 2 yemek kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı deniz tuzu karıştırılır ve saçlara sürülür. Sürme işlemi esnasında saç diplerinin ve uçlarının maskeyi iyice yediğinden emin olunmalıdır.

Maske saça yedirildikten sonra saçlar streç film ile kaplanır ve 2 saat kadar beklenir. Daha sonra durulama işlemine geçilebilir. Haftada iki kez uygulanması, daha kolay şekil alan düz saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Saç Düzleştirme Kürü:

1 bardak Hindistan cevizi sütü, 1 kaşık limon suyu karıştırılarak buzdolabına konur. Soğuduktan sonra karıştırılarak saçlara sürülür. Ilık su ile ıslatılan bir havlu ile saçlar sarılır. 1 saat bekletilip durulanır. 3 hafta kadar sonra daha düz saçlarınız olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git