Saç Düzleştirme Yöntemleri - saglikdas.com

Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç Düzleştirme Yöntemleri
27 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.248 kez okundu.

Saç Düzleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Saçları devamlı dağınık, düzensiz ve kabarık olan bayanlar her gün saçlarını nasıl düzleştireceğini düşünür. Kuaför salonlarına gitmeye gerek duymadan, evinizde kendi rahatlığınızda, daha sağlıklı ve hijyenik ortamda ayrıca hiçbir ücret ödemeden saçlarınızı düzleştirmeniz mümkün.

Saç düzleştirme yöntemleri adlı yazımızda tavsiyelerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Saç Düzleştirme Yöntemleri ve Şekilleri

Dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olan bayanların düz saçlara sahip olması imkansız değil. Saç şekillendiriciler; saç düzleştiricileri, fön makineleri ve düzleştirici kremler ile düz saçlara kavuşmanız mümkün.

  • Saç düzleştirici aletlerin yardımı ile dalgalı veya kıvırcık saçlarınızı yarım saat içerisinde düzleştirebilir düzgün ve kolay şekle giren saçlara kavuşabilirsiniz. Burada önemli olan saçlarınıza kaliteli bir düzleştirici kullanmanız böylece saçlarınızın fazla yağlanma sorunu yoksa saçlarınızı 2 – 3 gün bile düz kullanabilirsiniz. Ayrıca elektriklenme sorununuz varsa düzleştirdikten sonra saç spreyi kullanmanız işe yarayacaktır.
  • Fön makineleri eli yatkın olan kişilerce tercih edilen bir diğer saç düzleştirme yöntemidir. Sık dişli bir fırça yardımı ile fön makinesinden gelen ısı ile birlikte saçlarınızı düzleştirebilir havalı ve bakımlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yaklaşık 40 dakika içerisinde düzleştirdiğiniz saçlarınızın daha kalıcı olması için fön çektikten sonra saçlarınıza sprey veya briyantin uygulamalısınız.
  • Duştan çıktıktan sonra sürülen düzleştirici kremler ile de saçlarınızı düzleştirmeniz mümkün. Düzleştirici ve fön kullandığınızdaki kadar etkili bir sonuca ulaşamasanız da saçlarınız yatışır, kabarık ve düzensiz halinden kurtulursunuz. Ayrıca bu kremler saça canlılık ve parlaklık verir.
  • Bayanların düz saçları bu kadar istemesinin nedeni saçların daha parlak durmasıdır. Seramik plakalı bir saç düzleştirici tercih ederek saçlarınızı düzleştirmeyle kalmayıp saçlarınıza ayrıca parlaklık ve canlılık da kazandırabilirsiniz.

Saç Düzleştirme İşlemlerinden Sonra Öneriler

  • Düz saçlarınızın kalı olmasını ve kolay bozulmasını istemiyorsanız nemden özellikle uzak durmalısınız.
  • Düzleştirilen saçların çabuk bozulmaması için saç spreyi ve şekillendiricileri kullanarak saçlarınızı daha uzun süre düz şekli ile muhafaza edebilirsiniz.
  • Düzleştirdiğiniz saçlarınızı basit bir topuz ya da at kuyruğu yaparak kullanırsanız canlı ve parlak saçlarınızın daha sade ve şık durmasını sağlamış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git