Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz - saglikdas.com

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz
27 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.141 kez okundu.

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?

Saç ekimi kimlere yapılmaz? Saç ekimi yaptırmaya karar vermenize rağmen saç ekimi için gerekli koşulları taşımakta mısınız? Eğer aşağıdaki gibi durumlardan bir tanesini bile taşıyor iseniz saç ekimi yaptıramazsınız.

Aşağıda sizler için hazırlanan saç ekimi yaptırılamayacak durumlar belirtilmiştir. Bu durumları okuyarak saç ekiminin kimlere uygulanamayacağı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz ve Kimlere Yapılır?

1.Saç ekimi yapılmadan önce gerekli olan kan testi yapılmalıdır. Kan testi saç ekiminin kişiye uygun olup olmadığını ölçer ve bu kan testlerinin sonucunda saç ekiminin kişiye uygun olup olmadığı anlaşılır.

  1. Saç ekiminin kişiye yapılabilmesi için kişinin öncelikle kalp, şeker hastalığı, tansiyon, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği vb. gibi rahatsızlığının bulunmaması gerekir. Çünkü bu tür rahatsızlıklar önemli sağlık problemleridir ve bu tür hastalık ya da rahatsızlıklar olduğu takdirde kişiye saç ekimi yapılamaz.
  2. Saç ekimi yapılan yerin hijyenik bir ameliyat ortamı olması, saç ekimi sırasında herhangi bir sağlık sorunu riskine karşı alınması gereken tedbirlerdendir. Eğer saç ekimi bu tür şartlarda yapılır ise oluşabilecek olası riskleri ortadan kaldırır. Fakat saç ekimi yapılacak ortamın hijyenik olmaması durumunda bu durum kötü sağlık problemlerine yol açabilir. Bu nedenle saç ekimi yapılmadan önce ortamın hijyenik ve temiz olup olmadığı, saç ekimi yapılacak yerin tamamen sağlık koşullarına uygun olup olmadığı gibi konular araştırılıp öğrenilmelidir.
  3. Saç ekimi yapılmadan önce uygulanmış olan anestezi, saç ekiminin yapılamayacağı diğer bir durumu göstermektedir. Çünkü yapılan anesteziye kişinin reaksiyon göstermesi sorun oluşturur ve bu durumda kişiye saç ekimi yapılamaz.
  4. Saç ekimi tek bir saç teli bile kalmamış kişilere uygulanmaz. Yani kafasında hiç saçı kalmamış ve tamamen kel olan bir kişiye saç ekim operasyonun yapılamaz.

Saç Ekimi

Yukarıda da değinildiği gibi gidilen kurumun hijyenik olup olmadığını ve ne kadar iyi olduğunu öğrenmek saç ekimi yaptırmadan önce bilinmesi gereken durumlardır. Saç ekim operasyonunu gerçekleştirecek doktor saç ekimi işlemine karar verdiğiniz zaman saç ekimi hakkında yeterli bilgiyi size sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git