Saç Ekimi Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 919 kez okundu.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi nasıl yapılır sorusunu cevaplamadan önce saç ekiminin tam olarak ne olduğunu açıklamak gerekir. Saç ekimi, bölgesel olarak dökülmüş saçlara yapılan bir işlemdir. Klinik ortamlarda gerçekleştirilen saç ekiminin en yaygın ve etkili olanı foe tekniğidir.

Foe tekniğinde başınızın arkasında bulunan güçlü saçların bir kısmı sökülür ve kelleşmiş olan ön kısma ekilir. Yani ekilen saç kendi saçınızdır. Bu işlem hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilmektedir.

Saç ekiminin seans sayıları, yapılan işlemin ve kelliğin yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Saç ekim sürecinin başlamasından saçların tamamen çıkmış haline gelinceye kadar geçen süre yaklaşık olarak 1 yıldır. Görece uzun olan bu sürenin her bir günü oldukça önemlidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

Saç ekiminden önce hasta muayene edilir ve kellik derecesine göre bir tedavi planı oluşturulur. İlk seansla birlikte ense köküne yakın olan yerdeki saçlar sökülür ve özel bir sıvının içinde bekletilir. Daha sonra kel olan kısımların gözenekleri açılır ve arka taraftan alınan saçlar buraya ekilir. İşlem esnasında lokal anestezi uygulanacağı için bir acı hissedilmez.

Saç ekiminden sonra ilk aylarda saçlar dökülür. Daha sonra hafif hafif çıkmaya başlar. Daha sonra saçların tamamı dökülür ve asıl saçlar son dökülmeden sonra çıkar. Bu süreç yaklaşık olarak 12 – 15 ay sürebilmektedir. Bir bakıma uzun olan bu süreçten sonra istenilen saçlara kavuşulabilir.

Saç ekimi nasıl yapılır sorusuna özet niteliğinde bir cevap verdikten sonra ekim sonrası durumlarından bahsetmek doğru olacaktır. 1 yılın sonunda artık kellikten kurtulursunuz. Ve ekilen saç kendi saçınızdır. Fakat bu saçlarınızın tekrar dökülmeyeceği anlamına gelmez. Tıpkı diğer insanlar gibi siz de saçlarınıza düzenli olarak bakmalısınız.

Saç Ekimi

Saç maskelerini kullanarak saçlarınızı beslemelisiniz. Bilinmesi gereken bir diğer konu da saç ekimi sonunda elde edilen saçların, ömrünüzün sonuna kadar sizinle kalmayabileceği gerçeğidir.

Eğer saçlarınızın dökülme sebebi genetik ise, saç ekiminden belirli bir süre sonra saçlarınız büyük olasılıkla tekrar dökülecektir. Çünkü hormonlarla ilgili bir durum söz konusudur ve saç ekimi tedavisinin hormonlara etkisi yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git