Saç Ekimi Nedir - saglikdas.com

Saç Ekimi Nedir

Saç Ekimi Nedir
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 944 kez okundu.

Saç Ekimi Nedir?

Bir takım sorunlardan dolayı saç kökleri zayıflar ve zaman geçtikçe de dökülmeye başlar. Bu sorunlar genetik faktörler, dış etkenler ya da beslenme alışkanlıklarından dolayı gerçekleşebilir. Saçlar döküldüğü zaman, kişi psikolojik olarak en alt seviyeye düşer. Kendinizi kötü hissettiren bu saçlar ile özgüveninizde düşmeye başlar.

Erkeklerin ve bayanların ortak sorunu olan saç dökülmesi için, geçici veya etkisiz yöntemler vardır. Peki, bu yöntemlerden tamamen farklı olan,saç ekimi nedir? Kalıcı ve oldukça da etkili sonuçlar doğurabilen saç ekimi, özellikle erkeklerin en büyük sıkıntısı olan, dökülen saçları düzeltilebilir ve yüzünüzü güldürmeyi başarabilir.

Saç ekimi nedir? Tanımlayacak olursak; sağlam kıl köklerinin bazı yöntemlerle alınması ve bu kıl köklerinin saç olmayan ya da az saç olan yerlere ekilmesidir. Bu sayede hiçbir zararlı yöntem kullanmadan ve sağlıksız işlemlerden geçmeden, daha gür ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Tamamen doğal bir görünüm sunan saç ekimini, erkekler gibi bayanlarda, rahatlıkla yaptırabilirler. Ekim sırasında sağlam olan saçlarınıza, hiçbir zarar gelmez. Bu işlemin yapılma amacı; Saç olan bölgelerden, saç olmayan bölgelere takviye yapılma işlemidir.

Saç ekimi için 2 yöntem uygulanabilir. Bu yöntemler; fut tekniği saç ekimi ve fue tekniği saç ekimidir. Bunların arasında en çok tercih edilen ve kullanılan yöntem, fue tekniğidir.

Bunun nedeni, işlem sırasında ve sonrasında kanamanın az olması, daha hızlı ve etkili sonuç alınmasıdır. Aynı zamanda bu işlem dikişsiz olduğundan dolayı da çokça kullanılmaktadır. Bunun aksine fut yönteminde, enseden veya şakaklardan alınan saçlı deri mutlaka dikiş gerektirmektedir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Bunun beraberinde de kanamalar gözlemlenir. Siz de saç ektirmeyi düşünüyorsanız, fue yöntemini denemelisiniz. Çünkü fueyöntemi, sağlıklı ve zahmetsiz bir işlemdir.Saç ekimi sırasında anestezi yöntemi uygulanır.

Bu yüzden de işlemin yapıldığı alan mutlaka temiz ve hijyenik olmalıdır. Çünkü işlem esnasında kıl köklerine kadar inileceği için mikrop kapmanız olasıdır. Dolayısıyla saç ekim işleminin, basit ortamlarda ve bu işi bilmeyen kişiler ile yapılmaması gerekir.

Saç ekiminden sonra bir takım yan etkiler görülebilir. Ancak bu yan etkiler çok kısa bir süre içinde yok olacak, siz de günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git