Saç Ekimi Öncesi - saglikdas.com

Saç Ekimi Öncesi

Saç Ekimi Öncesi
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 901 kez okundu.

Saç Ekimi Öncesi Bilgiler?

Saç ekimi öncesi gerçekleştireceğiniz uygulamalar aracılığı ile kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Uzman hekimler ile uygulamaya alacağınız saç ekim işleminde dikkat etmeniz gereken ufak ayrıntılar yer almaktadır. Daha sonra problem yaşamamanız adına gerçekleştireceğiniz bu uygulamalar sonrasında sağlıklı görünen saç tipine sahip olabilirsiniz.

Saç ekim uygulamasından önce kesinlikle kanın sulanmasına sebep olacak ilaçlar tüketilmemelidir. Bu tür ilaçlar saç ekim esnasında kanın pıhtılaşmasına sebep olur ve kanamanın oluşmasını tetikler. Bu tür problemler ile karşı karşıya kalmamak adına aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan ameliyat öncesinde uzak durulmalıdır.

Kanama problemini artıran diğer faktörler arasında yer alan alkol kullanımından da uzak durulmalıdır. Alkolün içerisindeki maddeler kanın pıhtılaşmasına sebep olur ve kanamanın başlamasını destekler. Bu sebepten dolayı alkol kullanımı saç ekim işleminden 3 gün önce bırakılmalıdır.

Saç Ekimi Öncesi Durumlar

Eğer antidepresan gibi ilaçlar kullanıyorsanız kesinlikle bu durumu uzman hekimle danışmalısınız. Saç ekim işleminden 2 hafta önce eğer bu tür ilaçlar kullanılıyorsa kesinlikle bırakılmalıdır.

Saç ekim öncesi gerekli tahliller işlem sırasına göre gerçekleştirilmelidir. Uygulama sırasında problem çıkmaması adına tansiyon, kalp rahatsızlığı, şeker ve verem gibi rahatsızlığınızın olup olmadığını eğer varsa hangi ilacı kullandığınızı kesinlikle doktorunuz ile paylaşmalısınız.

  • Saç dökülme sebebinizin hormonal mi yoksa vitamin eksikliğinden mi kaynaklandığını araştırmalısınız.
  • Saç ekim işleminden önce herhangi bir ilaç kullanıyorsanız bırakmalısınız.
  • Saç ekim uygulaması sonrasında rahatlıkla kullanabileceğiniz şapkalardan yararlanmalısınız.
  • Saç ekimi sırasında hangi anestezi tipinin yapılacağını tespit etmelisiniz. Eğer sedasyon anestezi işlemi uygulamaya alınmayacaksa kahvaltı edilebilir.
  • Saç ekim uygulaması sırasında gömlek tarzı salaş kıyafetler kullanmalısınız.
  • Oldukça uzun işlem sırasını gerektiren saç ekim uygulaması sırasında tablet ve telefon gibi araçlar ile vakit geçirebilirsiniz.
  • Saç ekim işleminden 1 hafta önce sigara kullanımını bırakmalısınız.
  • Eğer multivitamin ilaç kullanıyorsanız saç ekim uygulamasından 7 gün önce bırakmalısınız.
  • Saç ekim işlemi sonrası 7 – 8 saat gibi bir süre zarfında araba kullanamayacağınızdan yakınınız ile saç ekim işlemine gitmelisiniz.

Saç ekim öncesi sizlere verdiğimiz tüyolar aracılığı ile sağlıklı bir saç yapısına kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git