Saç Ekimi Sonrası Dökülme - saglikdas.com

Saç Ekimi Sonrası Dökülme

Saç Ekimi Sonrası Dökülme
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.354 kez okundu.

Saç Ekimi Sonrası Dökülmeler?

Saç ekimi sonrası dökülme sorunu, her hastada görülmeyebilir. Görülse bile aynı miktarda gözlemlenmez. Saç ekiminden belli bir süre sonra, saçlarınızda bir miktar dökülme meydana gelir. Saç ekim işlemini yapıldıktan, 20 gün ya da 1 ay sonra, saçlarınız az ya da çok mutlaka, dökülür. Ancak dediğimiz gibi bu miktar, hastadan hastaya değişme gösterebilir.

Saç ekimi sonrası dökülme, çok fazla ise mutlaka uzman bir doktora görünmelisiniz. Ancak dökülmeleriniz az bir miktarda ise ve sizi rahatsız etmeyecek durumdaysa, buna üzülmemeli, hatta sevinmelisiniz.

Çünkü bu dökülmeler, hastalar için oldukça faydalıdır. Bu dökülen saçların ardından gelecek saçlar, daha güçlü ve daha sağlıklıdır. Yani ekimden sonra görülen dökülmede, hastanın telaşa kapılmasına gerek yoktur. Bu saç dökülmeleri, saç ekimi sırasında enseden alınan saçlarda da görülebilir.

Saç Ekimi Sonrası Dökülme Ne Kadar Sürer?

Eğer saç ektirdiyseniz ve dökülme sorunu yaşıyorsanız, bunun nedeni, kafa derisi özelliklerinizden dolayı da olabilir. Çünkü kafa derisi ince bir yapıya sahip olan kişiler, bu sorunla daha çok karşı karşıya gelirler.

Bir diğer neden ise hastanın daha sık saç tellerine sahip olmak için, yaptırdığı saç ekimidir. Saçları daha sık bir görünüme kavuşturmak için yapılan, ekimden sonra hastalarda büyük oranda saç dökülmesi, gözlemlenmiştir.

Saç ekiminden sonra görülen dökülmeler, olağandır ve bu gibi durumlar için doktorun önceden hastayı bilinçlendirmesi gerekir. Bunun nedeni, hastanın saçları dökülmeye başladığındaoluşabilecek tedirginliğin, önüne geçmektir.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekiminden sonra başın üst kısmında kalan saçlarda, dökülme sorunu gözlemlenebilir. Ancak bazı hastalarda bu dökülme, gözle görülemeyecek kadar azdır ve bu hastalar bu durumdan pek fazla etkilenmezler.

Dökülme gözlemlediğiniz günlerden yaklaşık olarak 25 – 30 gün sonra, bu dökülmelerin azalmış olduğunun fark edeceksiniz. Zaman biraz daha ilerledikten sonra da bu dökülmeler son bulur.

Dökülme yaşadığınız günlerden sonra, ( yaklaşık olarak 6 ay ) saçlarınız büyük bir hızla uzamaya ve gürleşmeye başlar. Saç ekimi sonrasında olumlu sonuçlar elde etmek istiyorsanız, 6 ay kadar bir süre beklemeli ve moralinizi bozmamalısınız. Süre dolunca göreceğiniz sonuçlar, yüzünüzü güldürecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git