Saç Ekimi Sonrası Yıkama - saglikdas.com

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Saç Ekimi Sonrası Yıkama
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.310 kez okundu.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Nasıl Yapılır?

Saç ekimi sonrası gerçekleştireceğiniz yıkama işlemi aracılığı ile hayalinizdeki saçlara sahip olmanın tam zamanı. Saç ekimi oldukça özen gerektiren işler arasında yer almaktadır. Doktor tavsiyesi aracılığı ile gerçekleştirilen bu işlem ile ilgili kesinlikle bilgi alınması gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Yöntemleri

  • Kullanıcının büyük problemleri arasında yer alan saç ekimi için yıkama uygulaması gerçekleştirilen işlemden 3 gün sonra günde 1 kere olmak üzere yıkanır. Gerçekleştireceğiniz saç yıkama işleminde kesinlikle saç diplerine ovalama ve masaj yapılmamalıdır.
  • Saça ekimi sonrasında gerçekleştireceğiniz yıkama işleminde losyon sürülmelidir. Losyon kullanımı sonrasında yaklaşık 1 saat bekletilir. Losyon sürme uygulamasının ardından saç deriniz yumuşayarak canlılığa kavuşacaktır. Losyon uygulamasının ardından saç deriniz emilmektedir.
  • Saç ekimi sonrasında yapılacak yıkama işleminde kıl kökü alınan bölgeyi hassas dokunuşlar aracılığı yıkanmalıdır. Kullanıcının sağlığı açısından gerçekleştireceğiniz bu hassas yıkama aracılığı ile saçlarınızı iyice temizlemelisiniz. Şampuan kalıntısının olmamasına özen göstermelisiniz.
  • Gerçekleştireceğiniz yıkama işlemi sonrasında saç ekim uygulamasının 5. Gününe dek saç diplerinizin doğal yollar aracılığı ile kurumasını sağlayın. Kesinlikle kurutma makinelerinden faydalanmayın

Saç ekim işleminin 10. Gününe dek bazı uygulamalar gerekmektedir. Bu tür uygulamaları 10 gün boyunca düzenli bir şekilde uygularsanız saç ekimi ile ilgili hiçbir problem yaşamazsınız. 10 gün sonra rutin hayatınızda kullandığınız şampuan ve saç kremlerine geri dönebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Tarifi

Saç Ekiminin 5. Gününde sonra doğal yöntemler ile kurulama işlemini geride bırakarak kurutma makinelerine geri dönebilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz saç ekimi işlemin ardından en çok dikkat etmeniz gereken uygulamalar arasında yer alan yıkama işleminde parmak uçlarını kesinlikle kullanmamalısınız.

Zedelenmeye sebep olacak bu tür uygulamalar saç ekim işleminin olumsuz yönde etkilenmesine sebep olmaktadır.Gerçekleştirilen saç ekim uygulamasının ardından kullanıcıya verilen ilaçlar zamanında kullanılmalıdır.Saç ekim uygulamasının yapıldığı bölge 1 hafta boyunca dış etkenlere karşı korunmalıdır.

Saç ekim uygulaması sonrasında sıcaktan 1 hafta boyunca uzak durulmalıdır.Sizlerde saç ekimi sonrası yıkama işlemi aracılığı kusursuz ve gür saçlara kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git