Saç Ekimi - saglikdas.com

Saç Ekimi

Saç Ekimi
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 899 kez okundu.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Genel olarak bir erkek sorunu olan kellik, yani kalıcı saç dökülmesi, aslında her insanın başına gelebilecek bir durumdur. Saç dökülmesinin nedenleri ise çeşitlidir. Bu nedenlerin başında ise: genetik yapı, stres, çeşitli hastalıklar ve kullanılan bazı ilaçlar gelmektedir.

Günümüzde kellik artık bir problem olmaktan çıkmış durumdadır. Çünkü gelişen teknoloji ile bu sorunun önüne artık geçilebilmektedir.Saç çıkarma amaçlı yapılan çeşitli doğal karışımlar ya da piyasadaki saç çıkarma ürünleri bir miktar da olsa saçların geri kazanılmasına yardımcı olabilmektedir.

Ancak kellik problemini kökten çözen en kalıcı yöntem şüphesiz saç ekimidir. Günümüzde artık rahatlıkla klinik ortamlarda yapılabilen saç ekiminin en yaygın olarak kullanılanı foe tekniğidir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi işlemi şu seyirde gerçekleşir. Öncelikle doktor muayenesi ardından bir tanı konur. Bu tanı da saç dökülmesinin nedeni yer alır. Ardından tedavi planı oluşturulur. Tedavi planında hangi yöntemle saç ekimi işlemi yapılacağına karar verilir.

Saç ekimi işleminde yapılan temel uygulama, ön kısımlara nispeten daha güçlü olan ense kısmından kendi saçınızı tek tek alarak saçsız bölgelere bu saçları ekmektir. Bu işlem esnasında lokal anestezi uygulanır.

Dolayısıyla hasta herhangi bir acı hissetmez. Saç ekimi işlemi birkaç seansta gerçekleştirilebilir. Ücretleri ise seans sayısına ve kliniğin popülerliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Saç Ekimi İşlemi

Saç ekimi işlemi bittikten sonra tıpkı bir tarlaya ürün ekilmesinde olduğu gibi bekleme sürecine girilir. Bu süreçte öncelikle deri iyileşir. İyileşme 15 ile 20 gün arasında değişebilmektedir. Saç ekimi işleminden yaklaşık 2 – 3 ay sonra kafanızdaki tüm saçlar dökülür.

Bunu takip eden 3 aydan sonra ise yeni saçlar çıkmaya başlar. Ancak tam manasıyla saçlarınıza kavuşmanız 10 – 12 ayı alabilmektedir. Saç ekimi işlemi biraz uzun gelebilir. Ancak iyileşme sürecini de hesaba kattığınız da bu normaldir. Fakat sonuç olarak saçlarınıza kavuşursunuz.

Saç ekiminden sonra sahip olduğunuz saç kendi saçınızdır. Dolayısıyla da normal bir saç bakımı şarttır. Düzenli olarak saçlarınıza bakmazsanız tıpkı hiç saç ektirmemiş bir insanda olduğu gibi sizin saçlarınız da dökülebilir.

Ayrıca eğer saç dökülme probleminizin kökeni genetik etmenler ise belirli bir süre sonra tekrar saç dökülme problemi ile karşılaşma ihtimaliniz vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git