Saç Ekiminin Yan Etkileri - saglikdas.com

Saç Ekiminin Yan Etkileri

Saç Ekiminin Yan Etkileri
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.199 kez okundu.

Saç Ekiminin Yan Etkileri Nelerdir?

Saçları az olanlar ya da hiç olmayanlar, saçlarının çıkması için bir takım yöntemler edinmişledir. Bu yöntemlerden bazıları sağlıksız olmakla birlikte, hiçbir etkiye de sahip değildir. Ancak cerrahi yöntemler doğrultusunda gerçekleştirilen işlemler, kesin sonuç vermektedir. Fakat bu işlemlerde her zaman olduğu gibi, yan etkilere rastlanabilir.

Saç ekimi operasyonu yaptırmak isteyenlerin, kafa derisinde ki dokuların köklerinden bir miktar alınarak, az olan saç derisine eklenir. Ekim işlemi sadece kafa bölgesine yapılmaz. İsteyenler sakal bölgesine de yaptırabilirler. Ancak bu işlem ister sakal bölümüne olsun, isterse de kafa bölümüne olsun, az da olsa yan etki görülebilir.

Saç Ekiminin Yan Etkileri ve  Zararları

  • Saç ekimi sonrası enfeksiyon sorunu gözlemlediyseniz, dermatoloğa ( cildiye ) ye görünmeli, tedavisini yaptırmalısınız.
  • Saç ve sakal ekiminden sonra, aşırı derecede kaşıntı ve ya kanama gözlemlediyseniz derhal doktorunuza başvurmalı, bunun nedenini araştırmalısınız.
  • Saç ve sakal ekimi sırasında, hastaya lokal anestezi uygulanır. Lokal anesteziye karşı alerjisi bulunuyorsa da, hasta bu işlem sonrasında uyuşukluk ve halsizlik gibi yan etkilerle karşı karşıya gelebilir.
  • Saç ve sakal ekiminden sonra, ön bölgelerde şişlik olabilir. Şişlik olan bölgeye elinizle dokunduğunuzda, her hangi bir acı ve ya ağrı hissetmiyorsanız telaş etmenize gerek yoktur. Ancak yine de doktorunuza görünmeli ara da bir kontrole gitmelisiniz.

Saç Ekimi Sonrasında Yan Etki Gibi Görülen, Fakat Normal Olan Durumlar Şu şekildedir:

  • Saç ve sakal ekimi sonrasın da ekilen bölgedeki kılların, tekrar dökülmesi normal bir durumdur. Daha sonra saç ve sakal bölgesindeki kıllar daha çok dökülecek, fakat sonrasın da oluşan sonuç sizi sevindirecek. Ekim yaptırdığınıza pişman olmayacaksınız. Bu işlem görüldüğünde hastalar, hemen telaşa kapılır. Ancak telaşa kapılacak bir durum söz konusu değildir. Bu gibi sorunlar saç ekiminin yan etkileri değil, olası durumlardır. Bu yüzden üzülmenize ve pişman olmanıza gerek yoktur.

Saç ve sakal ekimi sonrasında yan etkiler sıklıkla görülmez. Ancak ekim işlemi, uzman olmayan bir doktor tarafından yapıldığında, ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden işinde uzman olan bir doktor seçmeli ve yapacağınız işlemin güvenilirliğinden, emin olmalısınız.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi yapıldığında, genel anestezi ve ya lokal anestezi yapılacağını Saç Bakımı unutmamalı kararınızı buna göre vermelisiniz. Kararınızı verdikten sonra, uzman bir doktor seçmeli ve doktorunuz hakkında ön bilgiye sahip olmalısınız.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işlem, uzman doktorlarca yapılmadığında, çok ciddi sorunlarla karşılaşabilir, pişmanlık duyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git