Saç Fırçası Seçimi - saglikdas.com

Saç Fırçası Seçimi

Saç Fırçası Seçimi
28 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 970 kez okundu.

Saç Fırçası Seçimi Nasıl Yapılır?

Saç fırçası seçimi saç sağlığı için oldukça önemlidir. Saç tarama işleminde kan dolaşımını hızlandırarak canlı ve parlak saçların oluşumunu destekler. Saç fırçası saç tipine göre değişiklik göstermektedir.

Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız saç fırçası seçimine büyük özen göstermelisiniz. Saçlara hacim ve parlaklık verme adına saç tarama işlemi oldukça önemli bir adımdır.

Saç bakımının ilk aşamasında yer alan banyo uygulamasında krem ve şampuan seçimi iyi yapılmalıdır. Saçları yumuşatmak adına işleme alacağınız saç kremi uygulamasını kesinlikle saç köklerinde kullanmamalısınız.

Çünkü saç diplerinde kullanılan saç kremi dökülme problemi yaşatarak aynı zamanda kepek sorununu da beraberinde getirir. Bu yüzden sadece saç uçlarına saç kremi kullanılmalıdır. Saç kremi işleminde sonra saçlarınızın yumuşayarak kolaylıkla taranabilir hale gelecektir.

Saç Fırçası Seçimi Yöntemleri

Krem uygulaması sonrasında rahatlıkla açılarak taranan saçlarda daha az kırılma problemi gözlemlenmektedir.  Saçı yumuşatarak rahatlamasına yardımcı olacak saç kremleri saçlarınızı tarayarak ayırma işlemini gerçekleştirir ve ardından doğal yollar aracılığı ile saçlarınızı kurutur.

Saçlarınızın yıpranmaması adına gerçekleştireceğiniz bu işlem saçlarınızın canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.Saçlarınızı tarama uygulamasında kesinlikle ayrıma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Ayırmadan gelişi güzel bir şekilde taranan saçlarda kırık oluşma problemi de oldukça yüksektir. Saçlarınızı nemini havlu aracılığı ile alarak, ince ince ayırma işlemini gerçekleştirin. Daha sonra besleyici saç kremlerinden yararlanarak saçlarınızı tarayın.

Saç Fırçası Faydaları

Kullanacağınız besleyici saç kremi saçlarınızdaki dökülen saçların tarak ile beraberinde temizlenmesini sağlayacaktır.

  • Eğer cansız saç tipine sahipseniz sert kıllara sahip aralıklı fırçalar sizin oldukça ideal olacaktır. Saçlara canlılık ve hacim kazandırarak dolgun görünmesini sağlayan bu tip taraklar aracılığı ile gerçekleştireceğiniz tarama işleminde durulanmayan köpüklerden yararlanabilirsiniz.
  • Eğer kıvırcık saç tipine sahipseniz geniş aralıklı dişlere sahip taraklardan yararlanabilirsiniz. Oldukça zor açılan bu saç tipi durulanmayan kremler aracılığı ile de destekleyebilirsiniz.
  • Eğer düz saç tipine sahipseniz her türden fırça ve taraktan faydalanabilirsiniz. Bu saç tipine fırça seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise alacağınız fırçanın tahta uçlara sahip olmasıdır. Uygun köpükler aracılığı ile destekleyeceğiniz saç fırçası seçimi ile harikalar yaratabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git