Saç Güçlendirici - saglikdas.com

Saç Güçlendirici

Saç Güçlendirici
29 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.010 kez okundu.

Saç Güçlendirici Ürünler

Yıpranmış ve eski gücünü kaybetmiş olan saçlar için, bitkisel ürünler kullanılmalıdır. Sizler için hazırladığımız bitkisel saç güçlendirici maske tarifleri ile saçlarınızı tekrar eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Cildimiz gibi saçlarımızda bazı etkenler nedeniyle yıpranarak, sağlığını kaybedebilir. Özellikle kirli hava, deniz tuzu ve güneş ışınları, saçların cansızlaşıp, koparak dökülmesine veyıpranmasına neden olabilir.

Saç Güçlendirici ve Tarifleri

Dış etkenlerin yanı sıra, saç boyaları, spreyler ve saç şekillendiricilerde saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Saçlarınızı korumak ve güçlendirmek için, doğal malzemeler kullanarak, saç güçlendirici maskeler yapabilirsiniz.

Saç Güçlendirici Mayonez Ve Muz Maskesi

  • 1 adet muz
  • 2 yemek kaşığı mayonez

Maskeyi hazırlarken öncelikle muzu bir kâsenin içinde ezin. Daha sonra içerisine mayonezi de ilave ederek, iyice karıştırın. Saçlarınızı hafifçe nemlendirdikten sonra saç diplerinizden başlayarak, karışımı tüm saçınıza iyice yedirin. Maskenin saçınızda 45 dakika kalması gerekiyor. Saçınıza bir bone takarak, belirtilen süre kadar maskeyi saçınızda beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayarak durulamalısınız. Mayonez ve muz ile hazırlanılan bu maskeyi,haftada 1 kez saçlarınıza bakım yapmak için kullanabilirsiniz.

Saç Güçlendirici Zeytinyağı Ve Bal Maskesi

  • 2 çorba kaşığı bal
  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı

Cam bir kâsenin içerisine zeytinyağını ve balı ekleyerek, benmari usulü ısıtın.Saçdiplerinizden, saç uçlarınıza kadar iyice saçlarınıza yedirdiğiniz maskeyi, saçlarınızda 15 dk.Bekleterek şampuanla saçlarınızı yıkayıp, işlemi sonlandırın. Saçlarınızı kısa sürede güçlendirip, nem kazandıracak olan bu maskeyi hazırlarken, saçlarınızın uzunluğu ve sıklığına göre, malzemeleri çoğaltabilirsiniz. 15 günde 1 saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saç Güçlendirici Biberiye Maskesi

  • Yarım çay bardağı biberiye yağı
  • 1 çay bardağı zeytinyağı

Zeytinyağı ve biberiye yağını karıştırıp, tüm saçınıza uygulayın. Masaj yaparak saçlarınıza iyice yedirdiğiniz yağların, saçınızda 20 dakika beklemesi gereklidir. Süre sonunda saçlarınızı şampuanlayarak,yıkayın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Saç Güçlendirici Tarçın Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Saçlarınızı güçlendirmek için kullanacağınız bu maskeyi hazırlarken, tüm malzemeleri bir kabın içinde, tahta kaşık kullanarak, karıştırın ve saçlarınızın uzunluğu ve sıklığına göre malzemeleri arttırın. Saç köklerinize masaj yaparak, iyice yedirin ve 15 dakika saçınızda bekletin. İşlem sonrası saçlarınızı ılık su ile yıkayın. 3 günde bir kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git