Saç Gürleştirme Yöntemleri - saglikdas.com

Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saç Gürleştirme Yöntemleri
29 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.495 kez okundu.

Saç Gürleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Kadınların güzelliğini ortaya çıkaran en önemli yerlerinden biri de saçlarıdır. Gür, canlı ve güçlü duran saçlar her kadının sahip olmak isteyeceği özelliklerdir. Saçlara yapılan işlemler bu özelliklerin zamanla kaybolmasına sebep olur.  Fakat düzenli saç bakımıyla bu özelliklere kavuşabilir, sağlıklı saçlarınızla güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Saç gürleştirme yöntemlerini uygulamanız saçınızın gür ve canlı durmasını sağlayacaktır. Bunun için birkaç ipuçlarımız var. Bu ipuçlarını ve maskeleri uygulayarak sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz.

Saçların sağlıklı bir görünüm kazanması için saçlar mutlaka düzenli olarak uçlarından kesilmeli. Saçlarınızı uzatmak istiyorsanız aynı zamanda gür olmasını istiyorsanız saçlarınızı 3 ayda 1 uçlardan kestirmelisiniz.

Saç Gürleştirme Yöntemleri ve Etkileri

Saçlarınızı yıkarken sıcak su kullanmamaya özen gösterin. Sıcak su, saçı ve saç derisini yıprattığı gibi elektriklenmesine yol açar. Bu yüzden dayanabildiğiniz derecede soğuk suyla yıkamaya çalışın. Böylece saçlarınız daha güçlü olacaktır. Bunun yanında aynı şampuanı ve saç kremini uzun süre kullanmamaya dikkat edin.

Saçları fön, maşa yapmak, saç düzleştirmek gibi uygulamalar saçın zamanla yıpranmasına ve kırılmasına sebep olur. Bu gibi işlemleri çok yüksek ısıda uygulamamaya dikkat edin. Unutmayın ki saça yapılan bu gibi işlemler ne kadar sık yapılıyorsa o kadar saça zararlıdır.

Sık kullanıyorsanız mutlaka kozmetik marketlerinden bulabileceğiniz ısıya karşı koruyucu spreyler kullanmalısınız.Saç gürleştirme yöntemlerinden biri de saçı zeytinyağı ile beslemektir. Uyumadan önce saçınıza zeytinyağını tüm saçınıza yedirip havluyla sarın, bu şekilde yatın.

Saç Gürleştirme

Sabah kalktığınızda zeytinyağını saçınızdan arındırın. Saçınız parlak ve canlı dolayısıyla güçlü olacaktır.Bunların yanında saçınızı güçlendirmek için kullandığınız şampuanının markasında bir saç bakım serumu uygulamanız epey faydalı olacaktır.

Bu serumlar yıpranan saçın eski haline kavuşmasını sağlayacak ve güçlendirecektir. Aynı zamanda evde hazırlayıp haftada bir kez uygulayabileceğiniz doğal saç bakım maskeleri saçınızın beslenmesinde ve bakımında oldukça önemlidir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git