Saç İçin Zeytinyağı Maskesi - saglikdas.com

Saç İçin Zeytinyağı Maskesi

Saç İçin Zeytinyağı Maskesi
29 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.196 kez okundu.

Saç İçin Zeytinyağı Maskesi Nasıl Yapılır?

Zeytinyağının saça pek çok faydası olduğu bilinen bir gerçek. Birçok saç maskelerinde kullanılan zeytinyağı özellikle saçların beslenmesinde oldukça etkili bir yağ. Kuru saçlı kadınların rahatlıkla kullanabileceği zeytinyağı saça parlaklık vermekle kalmaz canlı ve hacimli gösterir.

Saç İçin Zeytinyağı Maskesi ve Tarifleri

Yumurtayla beraber yapılan saç için zeytinyağı maskesi tarifini bu yazıda görebilirsiniz.

Saç İçin Zeytinyağı Maskesi İçin Malzemeler

  • Zeytinyağı (6 yemek kaşığı)
  • Yumurta (1 tane)

Saçlarınız orta uzunluktaysa bu miktarlar yeterli . Hazırlanışı oldukça pratik olan bu maskenin yapımı için önce yumurtayı bir kaseye kırıyoruz. Zeytinyağını da kattıktan sonra iyice karıştırıyoruz.

Saç İçin Zeytinyağı Etkisi

Daha sonra bir boya fırçası yardımıyla saçların tamamına bu maskeyi uyguluyoruz. Saçları bir boneyle veya havluyla 1 saat kadar bekletiyoruz. 1 saat sonunda önce saçtaki maskeden suyla arındırıyoruz ve ardından şampuanla yıkıyoruz. Sıcak su kullanmamaya özen gösterin.

Saç için zeytinyağı maskesini haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır. 1 ay gibi kısa bir süre sonunda saçınızdaki etkilerini görebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken şey her hafta yeni bir karışım hazırlamanızdır. Önceden kalan karışımları kullanmak doğru olmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git